242 op 12 km per uur. De cdt. der vewn. raamt, wanneer hij bij de vij.art. stellingen zal zijn, hoe lang de strijd daar zal duren, wanneer hij het terrein van actie verlaat en hoe laat hij op het verzamelpunt zal aan komen. Op grond van deze globale berekening wordt vastgesteld, hoe laat de uitgangsopstelling zal moeten worden verlaten, opdat het be strijden van de art. gelijktijdig plaats heeft met den inf.aanval. Het vuur van de art. wordt met dit plan in overeenstemming gebracht). 3. De cdtn. der inf. bijn. passen hun vuur aan de bewegingen van de begeleidende vewn. en van de vewn. voor inf. steun op grooten af stand aan. Samenwerking art. en vewn.-inf.2e phase. (Samenwerking bij doorvoering aanval). 1. Vooral de art. voor algemeene opdrachten en de vewn. voor afzon derlijke opdrachten zijn op nauwe samenwerking en goede verbindingen aangewezen. Zoo mogelijk moeten de bewegingen der vewn. steeds van de copn. der artillerie-commandanten af worden waargenomen. De vewn.cdtn. geven op bepaalde punten afgesproken lichtsignalen overigens geschiedt de verbinding door radio en verbindingsvliegers. Door de radio is ook de verbinding tusschen de vewn. en de gevechts vliegers, die in overeenstemming met de taak der vewn. in het gevecht zullen ingrijpen, verzekerd. Zeer terecht merkt het M.W. op „War sie (de samenwerking) schon bisher zwischen den beiden Waffen der Infanterie und Artillerie nicht leicht zu organisieren, so ist sie durch das Hinzukommen von zwei weiteren Waffen, der Kampfwagen und der Flieger, noch wesentlich schwieriger geworden". Bestrijding van tanks met vliegtuigen. Earl Landreth, Lieutenant Colonel Infantry schrijft in Infantry Journal van Nov./Dec. 1936 In het vliegtuig hebben we een wapen, waarvan de snelheid vele malen zoo groot is, als die van de tank, dat manoeuvreer-vaardiger is en een grooter actieradius heeft. De bewapening (bommen, zware mitrn. en mogelijk lichte art.) is zeer geschikt als anti-tank wapen, vooral tegen de veelal boven in de vewn. geplaatste wapens. De bewapening van de tanks leent zich slecht voor vliegtuigbestrijding het gezichtsveld naar boven is zeer beperkt. Daarom zijn zij voor be scherming uit de lucht meestal op andere troepen aangewezen zijn deze niet aanwezig, dan verkeert de tank bij een luchtaanval in een zeer on gunstige positie. Doch ook wanneer wel andere troepen beschikbaar zijn, is een tank eenheid, zelfs van zeer groote hoogte, een trefbaar geheel zijn vlieg- en rijrichting gelijk, dan geeft zoowel het bommenwerpen als het mitrailleur- vuur weinig moeite. Hebben de tanks slechts een betrekkelijk geringen afstand af te leggen, dan zijn de vliegtuigen door hun groote snelheid, vaak nog in staat, tijdig op het bedreigde punt aanwezig te zijn. Vechtwagen - en pantserautobouw in Japan. Heinz Bach geeft in D. Wehr van Dec. 1936 (Heft 51) een overzicht van den vew. en pau.bouw in Japan Evenals in vele andere landen, was de Fransche Renault de eerste vew., die men invoerde en jarenlang gebruikte. Tot 1928/29 ken men in Japan niet van een eigen vew.industrie spreken behalve enkele proeven, be perkte men zich tot het moderniseeren en verbeteren van bestaande buiten- landsche modellende lichte vewn. waren meestal van Fransche, de middelbare en zware van Engelsche herkomst.

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 132