244 50 km/uur gewicht 3 t. 1. 3,15 m br. 1.76 m h. 1,63 m pantsering 8-14 mmbewapening 1 mitr. in toren bezetting 2 man. Zware tanks worden voorloopig in Japan nog niet gebouwd. Tenslotte zij nog medegedeeld, dat men de pogingen om tot een vliegende tank te komen ernstig heeft opgenomen en de proeven zelfs in Japan heeft voortgezetvolgens courantenberichten met succes. Hoever men hier mede zal komen, is nog moeilijk te zeggen. Men tracht waarschijnlijk een voertuig te scheppen, dat in staat is over uitgestrekte moerassen en zwaar terrein verrassend te worden ingezet. Een dergelijke poging kan voorloopig, ook voor de Europeesche industrie, als een „interessante Spielerei" worden beschouwd, men zal echter goed doen, de vorderingen nauwkeurig gade te slaan. Tactisch gebruik vewn. De kleine vew. M 2592 wordt als verkenningstank (cavalerietank) gebruikt, terwijl de lichte vew. M 2593 wordt ingezet voor steun aan de stormende infanterie. De middelbare vewn. zijn ter beschikking van den div.cdt. voor bijzondere opdrachten. Leger-motorisatie. De motorisatie bevindt zich in Japan nog in een beginstadium de oorzaak hiervan moet worden gezocht in den economischen toestand en in het ontbreken van olievoorraden. De in andere legers gemaakte vorderingen worden echter met belangstelling gadegeslagen en bestudeerd, wat vooral met het oog op den omvang der motorisatie in het Russische leger in het Verre Oosten noodig is. Tactisch gebruik Italiaansche vewn. Volgens D. Wehr no. 51 Dec. 1936 zijn uit artikelen in „Rivista di Fanteria", „Nazione Militare" en „Natizen" verschillende gegevens bekend geworden omtrent de wijze, waarop vewn. door de Italianen worden gebruikt. Aan genoemd tijdschrift ontleenen wij het volgende: a. Zware en middelbare vewn. Eigenschappen: Sterke bewapening (geschut en mitrn.) gepantserd tegen lichte art. overwinnen zware hindernissen mogelijk gewicht 1015 t. Bestemming In het algemeen hebben de middelbare vewn. tot taak, de niet door het art.vuur tot zwijgen gebrachte doelen, welke den inf. aanval kunnen hinderen, evenals zware hindernissen, te vernietigen. Hiertoe stellen zij zich tijdens het art.gevecht, in de diepte geëchelonneerd, gereed en vangen de voorwaartsche beweging aan, zoodra het art.vuur naar voren wordt verlegd. Bij het voortschrijden van den aanval verzamelen zij zich weder, om voor nieuwe opdrachten beschikbaar te zijn. b. Lichte vewn. Eigenschappen Sterk bewapendanti-tankgeschut groote snelheid en actieradius strategische bewegelijkheid gewicht ongeveer 5 t. BestemmingDe hoofdopdracht is het bestrijden van overgebleven weer- standskemen, reserves, copn. en art.stellingen op grond van de dikkere pantsering is deze tank beter geschikt voor pantserbestrijding dan de in fanterie vew. (zie onder c.). c. Infanterie-vewn. Een speciale inf. vew. bestaat in Italië nog niet Hiervoor werd in Abessinië gebruikt de „earro veloce". Eigenschappen moeten zijn volgens „Nazione Militare" gewicht 5 t. 1 stuk geschut of 2 mitrn. een aut.wapen voor nabijverdediginggeen draaibare toren 2 man bezetting actieradius van 150 km langs den weg

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 134