245 of 6 uur in terrein snelheid 15 tot 30 km hellingen tot 45° moeten kunnen worden genomen. BestemmingEen nauwe en langdurige samenwerking met de inf. om de voorwaartsche beweging ononderbroken te kunnen voortzetten geldt in Italië als een zwaar inf.wapen wordt bij het ontmoetingsgevecht reeds tijdens den marsch aan de inf.onderdeelen toegevoegd. d. Snelle vewn. Komen in algemeenen zin overeen met de inf.vewn., doch zijn door grootere snelheid geschikt voor indeeling bij de „snelle divn". d. V. Infanterie. In het Dec. nr. van Mavors behandelt kap. J. D. van der Waall, de vuurbasis bij den aanval. De vuurbasis is thans in het Nederl. inf. reglement ingevoerd. Zij wordt gevormd bij de voorbataljons, voor zoover het terrein zulks toelaat. Er kunnen bij worden ingedeeld mitrn., mrtn. en kanonnen van 6 vd. Als voordeelen van de vuurbasis worden genoemdde voor-cien. kunnen op de werkdadigste wijze worden gesteund de noodige onderdrukkings vuren kunnen onafgebroken worden afgegevenhet vuur kan centraal worden geleid, waardoor achtereenvolgens vuurconcentraties op de ge- wenschte plaatsen kunnen worden afgegeven bij een terugslag van de voorcien. kunnen deze door de vuurbasis worden opgenomen, terwijl een krachtig afsluitingsvuur 's vij. voorw.beweging kan stuiten. Aan de opstellingsplaats van de vuurbasis worden twee eischen gesteld de te bevuren doelen moeten kunnen worden waargenomen en het aan- valsterrein moet kunnen worden overzien. Indien opstelling niet mogelijk is op een onaangeleunde flank, zal normaal over de eigen troepen moeten worden gevuurd. S. toont vervolgens aan, dat in vlak terrein een vuurbasis op 1400 m van den vij. slechts kan vuren, indien de voorste eigen troepen 500 m en de achterste 400 m van de vuurbasis zijn verwijderd het vuur moet dus naar achteren worden verlegd, zoodra de eigen inf. voorwaarts gaat. De vraag doet zich voor of dan nog aan den hierboven eerstgenoemden eisch kan worden voldaan. Een spoedige verplaatsing is eisch en kost veel tijd, zooveel, dat de inf. daarop zal moeten wachten (het van den aanvang af plaatsen in twee echelons van de wapenen komt hieraan voor de eerste phase tegemoet, hierdoor worden echter de voordeelen van de vuurbasis gereduceerd). In golvend terrein is de toestand uiteraard gunstiger. Terecht wijst S. erop, dat zich omstandigheden kunnen voordoen, waarbij de voorcien. in het geheel niet uit een vuurbasis kunnen worden gesteund. Zulks zal niet tot de uitzonderingen behooren. O.i. toont S. met zijn betoog aan, dat een vuurbasis onder gunstige om standigheden alleen van nut is voor de inleidende beschieting, dus niet voor directen steun voor het voorwaarts gaan der inf. De cdt. van de vuurbasis is gehouden een vuurplan, bij voorkeur met schets, te maken, welke overeenkomstig het vuurplan bij de verdediging wordt bewerkt. Militar Wochenblatt nr. 21. Hinhaltender Widerstand oder Verteidigung S. behandelt de vraag of een opdracht voor een vertragende actie aan den troep kan worden gegeven als een gewone (d.i. naar D. opvatting,

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 135