248 plaatsing niet kunnen worden ontkomen indien de zw.inf.wapens gelijk ten ontzent niet over vb.middelen beschikken, zal wandelen de eenige oplossing zijn. S. wenscht de art. waarnemers uit te rusten met draagbaar ra.materieel (Tornister-Gerate) o.m. voor het hier beoogde doel zal onze art. binnenkort van dergelijke toestellen worden voorzien. Voorts roept hij den ouden strijd, of een ber. off. al dan niet tevens als waarnemer moet optreden weer op door aan te geven, dat de waarnemers tevens alle inlichtingen betreffende de art. moeten verstrekken. Hoewel zij niet aan een bepaalden cdt. gebonden zijn en derhalve vrijer zijn in hun beweging dan de ber.offn. zooals wij deze kennen, komt het ons vooral doordat wij t.a.v. de noodzakelijkheid van verplaatsingen met S. van meening verschillen voor, dat de gegeven oplossing, welke geheel is gebaseerd op vredeservaringen, niet als stelsel mag worden aanvaard. De tweede merkwaardige oplossing betreft de stl.verandering. S. acht een bij.gewijze stl.verandering te tijdroovendzij zal afd.gewijs wordep uitgevoerd of hoogstens in twee echelons per afd. Indien 1 bij. het eerst naar voren gaat zonder dat de afd.cdt. zich daarbij bevindt, dient deze bij. tijdelijk onder de bevelen te worden gesteld van den inf. (bat. cdt. en wel van den cdt. wiens onderdeel het verste is opgerukt. Zoodra de rest van de afd. is aangetrokken, treedt de bij. weder in afd.verband. Uit deze oplossing spreekt een offensieve geest. Er zijn echter twee bezwaren tegen aan te voeren le de inf. welke het minst ver vooruit is het dus het zwaarste heeft te verantwoorden wordt tijdelijk geheel van haar rechtstreekschen steun of, bij ondersteuning door meer afdn., van een deel van dien steun beroofd 2e de wisselende co.verhoudingen, het aan een inf.cdt. t.b. stellen van een bij. om deze na betrekkelijk korten tijd weder aan zijn co.bevoegdheid te onttrekken, zullen een onzekeren toestand scheppen. Organisatie en tactisch gebruik. Gelijk in de meeste legers, zijn de Am. bijn. uitgerust met aut.wapens voor nabijverdediging en luchtafweer en wel met 2 mitrn. en 10 aut.gwn. van 7,6 mm. In Can Field Artillery meet the air attack (F.A.J. Sept.-Oct.) betoogt kap. Greene, dat voor een behoorlijken luchtafweer één der volgende oplossingen noodig is le vervanging van de mitm. door zw.mitm. van 12,7 en toevoeging van lt.mitm. 2e uitrusting met semi-aut.gwn. 3e uitrusting met „Thompson submachine guns". In Automatic Rifles for A.A. Defense (zelfde tijdschrift), bepleit luit. Franklin op grond van gehouden vergelijkende proeven de vervanging van de vorengenoemde mitrn. door een even sterke bediening vereischend aantal semi-aut.gwn. De resultaten der proeven waren als volgt 4 mitm. verschoten in 117 sec. 1294 patronen 18 treffers 1,39 23 gwn. 111 1613 121 7,50 Het Oct.-nr. van de R.d.'Art. bevat een bespreking van het in de Rivista di Artegliera et Genio verschenen artikel De hoofdzaken betreffende het gebruik van de artillerie volgens de nieuwe (It) aanwijzingen voor het gevecht van de divisie. In het moderne gv. is beweging niet meer mogelijk zonder vuur er dient derhalve een innige samenwerking te bestaan tusschen de deze elementen vertegenwoordigende wapens, inf. en art. Normaal vuurt de art. met concentraties zoo de tactische omstandigheden zulks eischen, moet men daarvan afwijken. Het doel van de snel af te geven en snel te verplaatsen concentraties welke veel mu. vereischen, zoodat de mu.aanvulling een voorwerp van aanhoudende zorg dient uit te maken is het verkrijgen van materieele of moreele neutraliseering van den vij. De inf. mag echter niet rekenen op volkomen vernieling en vernietiging van al wat haar op- marsch belemmert. Vaak zal zij haar snelheid moeten regelen naar de

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 138