249 mogelijkheden van de art., teneinde deze in staat te stellen, haar door loopend te kunnen steunen. Wel wordt hierdoor aanvankelijk oponthoud veroorzaakt, doch indien de zonder art.steun voortschrijdende inf. op ernstigen weerstand stuit, moet zij toch op de art. wachten, terwijl zij bovendien onnoodige verliezen zal lijden. Dank zij de organieke indeeling van art. bij de inf., is de div.art. bij het verleenen van rechtstreeksehen steun van veel detailwerk ontlast. Bij de art.bestrijding versnippere men het vuur niet doch neme slechts de gevaarlijkste en werkzaamste vij.bijn. onder vuur. Bij de verdediging gaat vuur op de aanvallende vij.inf. vóór art.bestrijding. Bij den aanval moet men bij het afgeven van inleidende beschietingen rekening houden met de wijze van aanleg en den toestand van de vij.stl. en werken doch bovenal met de verrassing. Tegenvoorbereidingsvuren verslinden mu. daarom dient goed te worden overwogen, of voldoende rendement is te verwachten. Vaak kunnen zij, evenals de inleidende beschietingen, vervangen worden door luchtbombarde menten. De inleidende beschietingen worden in De la preparation d'artillerie préeédant wne attaque (rubriek Analyses et comptes rendus d'études mili- taires in de R.M.F. van Oct.) uitvoerig behandeld. Zij beoogen 1. vernieling van hindernissen. Vewn. kunnen deze taak v.w.b. aan inf. gestelde hindernissen overnemen doch de art. dient dan de vew.hindernissen op te ruimen. 2. vernieling of langdurige neutraliseering van vij. vuurorganen. Slechts indien deze in grooten weerstand biedende dekkingen zijn ge plaatst, moeten zij afzonderlijk worden bevuurd overigens zijn de beschermende en begeleidende vuren tijdens den av. voldoende. Vuur op anti-tankwapens is gewenscht, doch wordt uitgesteld tot na het inzetten van den av. Ook de art.bestrijding kan tot dat tijdstip worden uitgesteld mits het meerendeel der vij.bij.stln. bekend is en men naast de voor recht streeksehen steun benoodigde art. nog voldoende bijn. beschikbaar heeft. Daar dit zelden het geval is, gaat de art.bestrijding als regel aan den av. vooraf, waardoor vrijwel alle bijn. er aan kunnen deelnemen. Elders kan men een schijnaanval ensceneeren, welke den vij. zal dwingen, het vuur te openen, dus zijn ostln. te verraden. Wij achten dit denkbeeld zeer aan vechtbaar. Wil men werkelijk een schijnaanval ensceneeren, dan zal een deel van de art. moeten vuren op de vij .inf.ostln. Het genoemde voordeel, dat alle bijn. voor art.bestrijding beschikbaar zijn, wordt daarmede teniet gedaan. Doch ook indien de vij. zich tot vuuropening laat verleiden, zal dit weinig succes hebben daar niet alleen het vaststellen van vurende wapens blijkens de oorlogservaringen zeer moeilijk is, doch de vij. bovendien ongetwijfeld niet nalaat, de wapens welke hebben gevuurd, na afloop van den slechts met vuur uitgevoerden en daardoor als zoodanig zeer een voudig te onderkennen schijnaanval van stl. te doen veranderen. Het is derhalve zeer de vraag of het eenige o.i. bereikbare resultaat, n.l. dat de vij. niet meer geheel ongeschokt is, opweegt tegen het prijsgeven van de verrassing en het groote mu.verbruik. De art.bestrijding wordt veelal verwaarloosd, hetgeen een groote fout is, daar de inf. dan bij den av. komt te staan tegenover een vij., die over ongeschokte art. beschikt. (Gnl. Marx spreekt zich in Die Artïlleriebe- kampfung beim Angriff in het M.W. van 4 Mei in gelijken zin uit). 3. vermindering van den vij .materieelen en moreelen weerstand door vuur op copn., wgpn., dkn., vbpn., vbn. en opmarschwegen. Eenerzijds rekening houdende met het streven naar verrassing, anderzijds met de noodzakelijkheid van inleidende beschietingen, dienen deze kort en hevig te zijn en zoo laat mogelijk te worden ingezethet is de taak

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 139