256 De meeste fourages werden uit Italië aangevoerd. Slechts weinig kon plaatselijk worden verkregen. Twee groote fourage-depots, elk met een voorraad voor drie maanden, werden in stand gehouden te Massaua en te Decamerre. De fourages werden daar opgestapeld in de open luchtsoms werden ze beschermd met geteerd doek. Van verschillende verstrekkings-depots af was transport met dieren noodzakelijk. Hausien Deze vooruit geschoven basis kon bereikt worden met motor- transport over een vrij slechten weg. Verder naar voren moest het tiansport geheel met dieren plaats vinden. AdigratDit was de voornaamste basis in verband met het feit, dat een groot deel van de aanvulling en evacuatie in Tembien aangewezen was op treinen met draagdieren. Voor den aanleg van wegen (m.h.o. op motortransport) waren naar schatting 80.000 werklui te werkgesteld (bergweg). Verscheidene honderden wegwerkers stierven bij den aanleg van den rechten weg van Massaua naar den voet van de bergen. Cavalerie gaf den doorslag bij de inneming van Neghelli zij behield haar traditioneele functie bij de bekroning van de zege in de laatste phase van den slag van Ganale Doria. Zeven honderd paarden werden 300 km met auto's getransporteerd en vervolgens uitgeladen, gezadeld en bestegen. Door een Cavalerie-charge werd de stad Neghelli ingenomen. Diergeneeskundige Dienst. De M.D.G.D. was verantwoordelijk voor de aanvulling met dieren bij den troep, voor hunne verzorging, evacuatie, verpleging in de ziekeninrich- tingen en den terugkeer naar den troep. Deze dienst werd van grooter belang naarmate de veldtocht vorderde en het aantal paarden en andere dieren, dat in Oost-Afrika gebruikt werd, steeds toenam alsmede er zooveel verschillende soorten van dieren waren, nl. paarden, kameelen, ezels, muildieren en slachtvee. Klimatologische omstandigheden liepen zeer uiteen, waardoor de gezond heid der dieren uiteraard benadeeld werd. Overgenomen uitThe journal of the Royal Army Veterinary Corps. Nov. '36. Afkomstig vanThe Veterinary Bulletin U.S. Army. Oct. '36. Dr. Str. v. L. Militair geneeskundige dienst. Der Deutsche Militararzt, December 1936, Nr. 9. „Die Leistungen des Deutschen Sanitatsdienstes im Weltkriege" door Generalstabsarzt a. D. Dr. Kersting. Het in Februari 1936 verschenen Ie Deel van den ,.Kriegs-Sanitatsbericht über das deutsche Heer im Weltkriege 1914/1918" geeft een belangwekkend overzicht betreffende de militair geneeskundige verzorging der Duitsche troepen gedurende de groote Europeesche volkerenworsteling der jaren 1914/1918. 1724 Officieren en reserve-Officieren van Gezondheid (waaronder ook gerekend landstormplichtige artsen) hebben toen aan Duitsche zijde hun leven in dienst van het Vaderland gelaten 663 sneuvelden bij het brengen van hulp aan gewonden in de voorste lijn, 206 stierven er later in lazaretten aan opgeloopen verwondingen, de overige 855 werden het slachtoffer van

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 146