3den en 4den Dwarsweg zijn met spoorwegmaterieel gebarri cadeerd, de verzetspartij kan deze barricades onder vuur nemen. Wel legt de commandant van de rechercheurs den nadruk op de omstandigheid, dat de pakhuizen a cheval van den Derden Dwarsweg aan de Z. zijde onmiddellijk aan het kampongterrein grenzen. Vooral dit laatste is van zeer groot belang. Reeds zagen wij, dat de verzetslieden grootendeels uit het kampongterrein Z. van den spoorbaan afkomstig zijn. Het zal dus zaak zijn t.a.v. dit terrein speciale maatregelen te treffen. Kapitein D. overweegt thans zijn maatregelen en gaat nog eens na hoe zijn afdeelingen zijn opgesteld. a. De afsluitingsafdeelingen wrn. en 2de sectie bevinden zich op de hun aangewezen plaatsen b. de sie. pau. bevindt zich op de aloon2 c. de sie.gemot.inf. is opgesteld in den klappertuin aan het einde van den Parallelweg d. de 3de sectie bevindt zich aan den viersprong Hoofdstraat- Derde Dwarsweg e. de 1ste sectie (min 1 brig. -f- 1 km) is opgesteld aan den viersprong Hoofdstraat-Tweede Dwarsweg. Het is natuurlijk gunstig de aanvalsrichting zoodanig te kiezen, dat den vijand wordt belet te ontkomen. In ons geval is dus de aangewezen aanvalsrichting ZuidNoord. De N., W. en O. zijde van het gebouwen-complex moeten worden afgesloten. Hier kan natuurlijk niet worden volstaan met de afsluitingsafdeelingen der wrn. en 2de sectie, aangezien deze afdeelingen zich op te grooten afstand bevinden. Aantrekken van al deze afdeelingen verdient geen aanbeveling, het stadsgedeelte, dat reeds weer in onze handen is, is toch niet zoo grondig en systematisch afgezocht, dat het onwaarschijnlijk zou moeten worden geacht, dat daaruit nog niet talrijke verzetslieden zouden pogen te ontsnappen de afsluiting dient dus, voorzoover de actie tegen het gebouwen-complex deze afdeelingen niet onmisbaar maken, ter plaatse te blijven tot het verzet gebroken is. Voor de afsluiting van het te vermeesteren object kunnen de sie.pau. en de sie.gemot.inf. worden bestemd. Kapitein D. neemt thans (12.35) het volgende besluit 1. Afsluitingsafdeelingen van de Wrn. en die aan de Hoofd straat blijven ter plaatse. 2. Aanval uit Z. richting inzetten door le en 3de sectie, reserve wordt gevormd door beschikbaar gekomen afslui tingsafdeelingen van de 2de sie. 3. N., W. en O. zijde van het gebouwen-complex worden door sie.pau. en sie.gemot.inf. afgesloten. 218

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 46