De cdt.co.gp. heeft intusschen opdracht ontvangen de cdtn. sie.pau., sie.gemot.inf., Ie, 2e en 3de sie. te ontbieden op de bovenverdieping van het winkelgebouw (eigenaar L.) Z. van de hoofdstraat en O. van den Derden Dwarsweg, alwaar zich Kapitein D. reeds bevindt. Uit een raam aan de achterzijde van dit gebouw is het te vermeesteren gebouwencomplex vrij goed te overzien. Genoemde cdtn. melden zich te 12.40 en ontvangen het volgende bevel 2-Inf. XX Winkelgebouw L. 2-11-36, 12.55. Bevel. voor de vermeestering van het station en de aangrenzende gebouwen. 1. Vijand- De verzetspartij heeft het station en de pakhuizen Z. van het station en W. van den Derden Dwarsweg in staat van verdediging gebracht. Ramen en deuren zijn zwaar gebar ricadeerd. 2. T errein. De ingang van het station bevindt zich aan de Z. zijde, die van de pakhuizen aan de N. zijde. De achterzijde en de zijkanten van de pakhuizen hebben een blinde muur, waarin een enkele deurde verzetspartij heeft overal schietgaten aangebracht. De Z. pakhuizen ter weerszijden van den Derden Dwarsweg grenzen onmiddellijk aan de kampong. 3. Eigen troepen. De afsluitingsafdeelingen Wrn. blijven ter plaatse. De afsluitingsafdeeling aan de Hoofdstraat wordt 14.20 ver sterkt met de afd. (min 1 km.) aan den spoorbaan O. van de stad. De overige afsluitingsafdeelingen van de 2de sie. -f- de km. aan den spoorbaan O., opvolgend beginnende te 14.20 bij den spoorbaan verzamelen bij de afd. van de sectie staande op den Derden Dwarsweg, komt aldaar in reserve. Deze beweging zoo onopvallend mogelijk uit te voeren. 219

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 47