opheffing te bepalen, aan te geven welke in de verschillende magazijnen opgelegde goederen elders nuttiger kunnen worden aangewend en derhalve behooren te worden verzonden en welke goederen zonder bezwaar in de opgeheven magazijnen achter kunnen blijven om te worden toevertrouwd aan de zorg van in het garnizoen achterblijvende gezaghebbenden (bijv. een der kampementsbeheerders), aan te geven waar eventueel nieuwe magazijnen zullen moeten worden opgericht, hoe moet worden gehandeld met de in de intendancemagazijnen der militaire hos pitalen aanwezige goederen en op welke wijze nieuw op te richten hospitalen van het noodige materieel zullen worden voorzien. De beperkte economische mogelijkheden van Indië maken het noodzakelijk in geval van oorlog zoo spoedig mogelijk beslag te leggen op die goederen, welke voor het onderhoud der strijdende troepen noodzakelijk zijn. Deze goederen, bijv. kleeding, uitrusting, schoeisel, beenbekleeding, bamboehoeden, spreien, dekens, alle soorten conserven en levensmiddelen, moeten uit de op te heffen magazijnen worden ovdrgebracht naar een centraal punt van waar uit zij over de troepenonderdeelen kunnen worden gedis tribueerd. De uit den handel bijeen te brengen voorraden levens middelen enz. dienen op oordeelkundige wijze te worden op- geschuurd, zoodat het in Indië' zoo gevreesde bederf zoo lang mogelijk wordt geweerd. Ook dient uit een oogpunt van personeelsvoorziening te worden overwogen, welke magazijnen (bestaande of nieuwe) gerouti neerd intendancepersoneel eischen, wil een vlotte bediening verzekerd zijn en in welke magazijnen met minder ervaren krachten kan worden volstaan. Bij het beantwoorden van de vraag, welke magazijnen in oorlogstijd dienen te worden gehandhaafd, moet rekening worden gehouden met de dislocatie der achterblijvende troepen, de standplaatsen der depots, waar voldoende voorraden aanwezig moeten zijn om nieuwe troepen van het noodige te voorzien en de organisatie van den aan- en afvoerdienst. De organisatie van het beheer der in oorlogstijd te handhaven en nieuw op te richten magazijnen dient eenvoudig en overzicht- telijk te zijn, zoodat de Hoofdintendant te allen tijde snel kan overzien over welke voorraden voor de legerverpleging direct kan worden beschikt. Verzending van goederen dient zooveel mogelijk te worden beperkt, in verband waarmee het gewenscht is, dat ter standplaats van de territoriale Intendanten een flinke voorraad der meest noodige intendancegoederen aanwezig blijft, waaruit door hen kan worden geput. Hoewel het beheer der magazijnen in oorlogstijd zeker niet tot het belangrijkste deel van het intendancewerk behoort, dient de leiding van het dienstvak hierop toch voortdurend het oog ge vestigd te houden, opdat met de beschikbare voorraden kan 292

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 32