317 Bij het overtrekken moet het touw met beide handen worden vast gehouden. Het touw moet voldoende hoog en strak worden gespannen. 2de vraagtijd 1 uur. Overzetting uit Latijnsche in Arabische Karakters. Sebagai pembatja tahoe semoet ada berpoeloeh poeloeh, beratoes2 matjam tetapi oleh bangoennja besarnja dan wamanja banjak jang hampir2 seroepa soekar sekali bagi kita akan menentoekan bangsa2 semoet itoe satoe-nja. Diantara bangsa2 jang banjak itoe adalah sebangsa semoet jang banjak terdapat dibatang boenga, dipagar, dipohon boeah2an apalagi dipohon ramboetan. Roepanja hitam dan pandjangnja kira2 empat m.m. Di Djawa iengah semoet ini dinamakan semoet ireng. Sebagai segala roepa semoet, semoet hitam ini memboeat sarang dan didalam sarang ini tinggal satoe pamih jang terdiri dari kira2 1000 semoet djantan dan betina. Diantara semoet jang banjak itoe ada seékor jang besar jaitoe radjanja. Semoet djantan dan betina itoe kawin didalam sarangnja dan seékor semoet betina berteloer setahoen kira" 1100 boetir. Itoelah sebabnja maka semoet hitam itoe ta' habis2nja. Semoet hitam itoe selamanja bersarang diatas pohon dan beloem pemah orang mendapatkan sarangnja didalam tanah sebagai beberapa roepa semoet lain. Selamanja ia memboeat sarangnja ditempat jang tedoeh dan sekali ia djoega terdapat didalam roemah. Djika sarangnja kepanasan atau letak sarangnja itoe soedah koerang baik seisi sarang itoe pindah ketempat lain. Anakmja dan teloemja jang berwarna poetih digonggongnja dan demikianlah ia pindah. Soeatoe pepatah mengatakan dimana ada goela disana ada semoet. Sebenar2nja dimana ada goela disana ada semoet kalau ada goela. Tetapi diatas pohon2 itoe dimanakah ia mentjari goela. 3e vraag. Overzetting van een Arabisch handschrift (zie bijlage achter in dit nummer) in Latijnsche karakters. BOEKAANKONDIGING. „Beknopt Overzicht van de belangrijkste gebeurtenissen uit de Neder- landsche krijgsgeschiedenis van 1568 tot heden" door I. L. Uijterschout. Prijs ingenaaid 3.25 in prachtband 4.25 Uitgevers De gebroeders Van Cleef te 's Gravenhage. Gaarne leiden wij bovenvermeld boekwerk waarvoor de juist afgetreden Commandant van het Nederlandsche Veldleger, Luitenant-Generaal Jhr W Roëll een voorwoord schreef - bij het officierskorps van het Koninklijk Nederlandsch-Indisch Leger in. Vooral in het huidige tijdsgewricht van hernieuwden zin voor realiteit bij ons volk m.b.t. de weermacht is o.m. het streven van den schrijver, om aan te toonen, dat van ouds ook in ons Hollanders goede militaire eigenschappen schuilen, zeer te loven. Schrijver is daar alleszins in geslaagd. Hij heeft daarbij de belangrijkste krijgsgeschiedkundige feiten m.b.t. het Nederlandsche volk en den nauwen band tusschen de weermacht en Oranje juist belicht, aldus een werk leverende van groote volksopvoedkundige waarde. Aan de verzorging van het boek is door schrijver groote zorg besteed. W.

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 59