beide vleugels, teneinde te voorkomen, dat de vij. inzicht krijgt in de voorgenomen actie. Het antwoord op de vraag tegen welken vleugel de omvatting zal worden ingezet, moet aan de hand van de kaart worden gegeven, daar geen tijd beschikbaar is voor verkenning van opmarschwegen en aanvalsterrein. W. van den weg vinden wij een vrij goed wegenstelsel, terwijl de kampongreeks KALITJATING 1 (1479) KETJANDRAN (1280) een opmarsch in w. richting vrijwel aan 's vijands waarne ming onttrekt. Dergelijke voordeelen geeft het terrein o. van den weg niet. Een omvattende aanval in het w. zou plaats moeten hebben over vlak en ten deele bedekt terrein, een aanval tegen 's vijands o. vleugel (uiteindelijk) tegen een heuvelrug, waarbij het diep ingesneden ravijn van de K. SETRO, loopende loodrecht op de aanvalsrichting, een belangrijke hindernis vormt. Aangezien tenslotte een aanval op 's vijands w. vleugel meer kansen biedt om hem van den hoofdweg af te dringen en beslis send te slaan, besluiten wij tot een omvattenden aanval tegen den w. vleugel. Aan C.-vk.det. moet z.s.m. een op vorenstaande overwegingen berustende opdracht worden verstrekt. De omvattende aanval moet worden gecombineerd met een aanval in front, teneinde den vij. daar te binden. De uitgestrektheid van het front (rond 3 km) dwingt tot den inzet van een groot deel van de beschikbare troepenmacht. Wij wenschen evenwel de omvattende groep zoo sterk mogelijk te maken en daarenboven nog een reserve in de hand te houden. Deze reserve behoeft echter niet sterk te zijn, daar de kans op verrassingen vrij gering is, gezien de wijze van optreden van de ROODE af deeling en de mogelijkheid, dat de vij. gedurende de actie versterking ontvangt, klein geacht mag wor den. De sterkte-bepaling van de gevechtsgroepen is nu een zaak van wikken en wegen (zie besluit) Indeeling van mrtn. zoowel bij de frontgroep als bij de omvat tende groep is gewenscht. Daarentegen willen wij niet aan de omvattende groep 12,7 mitrn. medegeven, daar deze wapens wellicht een blok aan het been zullen blijken te zijn tijdens den opmarsch en bovendien beter op de verharde wegen tegen paun. en vliegtuigen zullen kunnen worden gebruikt (opstelling in driehoeksverband)Ter verhooging van de vuurkracht wordt bij de omvattende groep het pel.mitr. 6,5 van M. 6 ingedeeld. Wij verwachten niet, dat de inf. met den vij. in aanraking zal komen, vóórdat de n. rand van SALATIGA is bereikt. Uit de vij. stelling kan voorts geen inzicht worden verkregen op den weg z. van SALATIGA. Gebeurlijk aanwezige ROODE art. kan dus slechts storende (kaart-) vuren afgeven. Deze gunstige omstandig- 321

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 63