326 weergeschut wel voordeelen verbonden. De omstandigheden kunnen nu eenmaal zoodanig zijn, dat de vijand een tankaanval op een andere plaats uitvoert, dan waar werd verwacht. Heeft men daar geen afweergeschut in stelling, dan bestaat de mogelijkheid, dat het elders opgestelde gelandegangige geschut nog kan ingrijpen. Vlieger aj weer door troepen op den grond. In M.W. nr. 26 komt een artikel over bovenvermeld onderwerp voor van Luit. Kol. Leon. In de samenvatting zegt S. 1. Voor de beveiliging van een marschcolor.ne komt het er op aan, dat de vliegeraanval niet verrassend komt, dus niet vóór dat een behoorlijk aantal geweren en mitrn. vuurbereid is opgesteld. 2. Een tweede eisch is, dat gedurende den korten tijd, dat de vlieger een goed doel biedt, zooveel mogelijk geweren en mitm.vuren, opdat een dichte en goed liggende bundel wordt verkregen. Bij de opleiding moet worden ingeprent, dat slecht richten en „maar raak vuren moet worden vermeden. 3. De soldaat moet weten, dat het afweren van vliegtuigaanvallen een zaak van beheerschen der zenuwen is. Heeft hij niet de kracht den aanval te doorstaan, handelt hij zonder hersens en zonder overleg, „so geht es ihm wie dem Kaninchen, das vom Raubvogel gejagt wird Het noodlot van de Abessiniërs, wier colonnes steeds weer door de Italiaansche vliegers uit elkaar werden geslagen, dreigt ook hem. Brengt hij echter zijn wapen tijdig en goed op het doel, dan zijn alle kansen op succes aan zijn zijde. Vertrouwen in zijn wapen, in zijn opleiding, in zijn chefs en zijn kameraden, zullen hem in staat stellen, een vlieger aanval zoodanig af te weren, dat een herhaling in elk geval onwaar schijnlijk wordt. Mechanisatie in Japan. In het M.W. nr. 26 is vermeld, dat in Japan in 1935 een opleidingsvoorschrift voor een licht tankbataljon is verschenen. Het Duitsche tijdschrift geeft in telegramstijl enkele gedachten hieruit weer, welke vertaald volgen Niet zooals vroeger, alleen als begeleiding der inf., doch ook met een zekere zelfstandigheid. Een alleen overgebleven tank zet den aanval voort wanneer de bewapening onbruikbaar is geworden, als stormramwanneer motor defect, den aanval te voet door de bezetting. Aanvalsdoelen: vernieling nesten automatische wapens, flankeerende opstellingen en hindemissen. Voorwaarts gaan met inf. in eerste linie 1/3 reserve sprongsgewijze van dekking tot dekking gaan, 100 tot 200 m voor de inf., over de geheele diepte van het aanvalsdoel. In den regel geen zelfstandige aanval op art. In de verdediging gebruikt bij den tegenaanval. Cie. tot bat. per div. Bij opleiding tankbemanning bijzondere zorg besteden aan waarneming uit tanks, op tische en draadlooze verbindingen, verbinding met inf. en art., kaartlezen, oriënteeren, aanval bij duisternis. In de sie. voert de sie.cdt. zelf den aanval uit, beginnende uit eigen initiatief. Na vervulling van de opdracht dienen de vewn. als "Starre Feuerpunkte". De cie.cdt. organiseert verkenning, verband met mf. Bat. is de tactische eenheid, voert ook zelfstandig het gevecht. Formaties ont- wikkeld, geëchelonneerd en in colonne. Gesloten vorm in cien. in 1, 2 ot 3 Unies met 30 m afstand en tusschenruimte tusschen de cien. In het algemeen nauwe samenwerking met inf., bij verandering van den toestand zelfstandig. Aan het slot wordt nog medegedeeld, dat in 1935 in Japan 10 fabrieken bestonden voor auto's, paun. en vewn., voor het grootste gedeelte van Japansche constructie. Ongetwijfeld tracht Japan een eigen oorlogsindustrie

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 68