331 wien wordt dat gemeld Wie is gemachtigd, vuur aan te vragen en kan op dit vuur worden gewacht Zoo komen al de moeilijkheden van de samenwerking inf.-art. in versterkte mate naar voren, ter welker ver- onzijdiging kap. Chaupot invoering noodig acht van anti-antitankgeschut, opgesteld in vewn. Een tweede moeilijkheid is, dat de vewn. snel buiten de werkzame dracht van het steunende geschut zullen komen, waardoor hun werkingssfeer ten zeerste wordt verkleind om dit te voorkomen, zouden de drachten zoodanig moeten worden opgevoerd, dat werkzaam vuur tot op 10 a 12 km mogelijk is. Teneinde doorloopend steun te kunnen waar borgen, dienen de wgpn. sprongsgewijze achter en met het tempo van de inf. voorwaarts te kunnen worden verplaatst en de beschikking te krijgen over geperfectionneerd ra.tf. materiëel. Een betere oplossing ziet S. echter in het behoud van de huidige schootsafstanden, gepaard met vergrooting van de mobiliteit, benevens pantsering van het geschut. Het huidige vd.geschut is volgens den schr. van Die Abwehr schwerster Tanks (S.M. Aug.) ongeschikt voor de bestrijding van de zware vewn. S. wenscht een lang, semi-aut. kanon van 7,5 cm op spreidaffuit met eenVo van 700 m. Daar dit kanon te zwaar is voor paardentractie, dient het te worden getrokken door een lagen rupsbandtractor, welke voor snelle ver plaatsingen langs wegen is voorzien van raden. Bediening en toebehooren worden vervoerd op een 6-radigen terreinauto. Eventueel kan het geschut tevens worden gebezigd voor luchtafweer, doch de daartoe vereischte affuitconstructie zal de beweeglijkheid als veldgeschut schaden. In Welche Vor- und Nachteile bringt die Einjührung einer Selbstfahr- lajette für das Geschiitz der Panzerabwehr-Verbande gegenüber dem ge- zogenen Abwehrgeschütz mit sich St. Chr. Oct.) noemt kap. Gebauer als punten van vergelijkingsnelle vuurbereidheid, groot schootsveld, geringe vuurhoogte, bestreken baan, groote trefkans, laag gewicht, groote verplaatsbaarheid. S. behandelt alleen de autoaffuit, geeft aan, dat deze v.w.b. de 2 eerstgenoemde eischen in het voordeel en t.a.v. de overige eischen in het nadeel is zoo stijgt de mobiliteit wel, doch door het grootere gewicht daalt zij weder. Het artikel heeft blijkbaar de bedoeling, een gedachtenwisseling uit te lokken. Het eerste antwoord wordt gegeven in het Dec.nr. (Vor- und Nachteile der Selfstfahrlafette.) een in „Lauerstellung" staande vuurmond heeft als regel wel naar voren, doch niet op zij een goed schootsveld en zal dus slechts enkele schoten kunnen afgeven. Wordt het geschut bij nadering van een doel verplaatst ter vergrooting van het schootsveld, dan is het succes als regel nog geringer. De eenige oplossing zou zijn te vinden in een laag doel biedend semi-aut. geschut op auto-affuit met een hor. schootsveld van 360°, hetwelk de doelen door het terrein kan volgen en door zijn grootere snelheid niet alleen in staat is, aanvallende paun. aan te grijpen en te vernietigen voordat zij weg kunnen komen, doch tevens, om overmachtige tegenstanders te ontloopen. Ter verkrijging van deze groote snelheid moet het geschut van gering gewicht en derhalve ongepantserd zijn, hetgeen het voordeel biedt van een groot gezichtsveld. Volgens A.R. Oct. (rubriek Art. des Auslandes) worden in Eng. proeven gehouden met auto-affuiten voor 75, 102 en 150 mm kanonnen, welke langs den weg een snelheid van 50 km toelaten, een hor. schootsveld bezitten van 360° en een vert. schootsveld van 12° tot 90° en derhalve geschikt zijn voor luchtafweer. Materieel. Een groot, zij het voor elk wapen niet immer volledig, aantal gegevens betreffende de nieuwste geschutconstructies is opgenomen in D.W. van 8 Oct., W.T.M. van Oct., de rubriek Renseignements divers van de R.d'Art. van Sept. en Oct. alsmede in Neuere Entwicklung der Geschütze (kol. Sorsche, A.R. Nov. en Dec.) en Neue Geschütze der it. Armee (gnl. Rieder) M.W.M.

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 73