337 door 4 in den bodem aangebrachte veeren. Verder werden eenvoudige aan valschermen bevestigde zakken gebruikt, die 30 a 50 kg konden bevatten. Deze zakken werden als regel vervoerd met de Caproni-bommenwerpers. Ook kwam het voor, dat geiten en kalveren levend werden afgeworpen. VI. Gebruik van vliegtuigen voor troepentransport. Begin Juni 1936 werden interessante ervaringen opgedaan met troepen vervoer. In 12 dagen vervoerden 8 bombardementsvliegtuigen 1 bataljon infanterie bestaande uit 20 officieren en 700 man met volledige bewapening en uitrusting van Asmara naar Addis Abeba (afstand 700 km). Het gemiddeld gewicht per man met wapening en uitrusting bedroeg 110 kg. De toestellen hadden een vlieggewicht van 8500 kg waarvan echter slechts 900 kg was bestemd voor passagiers (8 a 9 man) terwijl 2000 kg brandstof werd meege nomen daar de gemiddelde duur van heen en terugvlucht ongeveer 7 uur bedroeg. VII. Overzicht. Tot slot volgen hieronder nog eenige getallen, die een indruk geven van de werkzaamheid van de Italiaansche luchtstrijdkrachten tijdens het conflict. Uitgevoerd werden 872 bombardementsopdrachten 178 aanvallen op gronddoelen met mitrailleurvuur 830 verkenningsvluchten op grooten afstand 2149 tactische verkenningsvluchten. Afgeworpen werden 1700 ton bommen en 1000 ton levensmiddelen. Het aantal verschoten patronen bedroeg 270.000, het aantal vlieguren 40.000, waarvan 300 voor kaarteeringsdoeleinden. Door vijandelijk vuur werden 259 toestellen getroffen terwijl de Ethiopiërs 8 Italiaansche vliegtuigen afschoten. De verliezen onder het personeel der Italiaansche luchtstrijdkrachten bedroegen 87 dooden en 146 gewonden (vliegend en grondpersoneel). De bekende escadrille „Disperata" onder commando van graaf Ciano verloor op 37 man vliegend personeel 8 dooden en 7 gewonden. Uit het vorenstaande blijkt, dat de vliegtuigen een groot aandeel hebben gehad in de operatiën zonder hun aanwezigheid zouden de Italianen zonder twijfel ook de overwinning hebben behaald, doch de strijd zou vermoedelijk vele maanden langer hebben geduurd terwijl de Italiaansche verliezen zeker een veelvoud zouden hebben bedragen van die van thans. VIII. De Italiaansche luchtstrijdkrachten bij de pacificeering van Ethiopië. Volgens een in de R.d.T.C. van Nov. 1936 opgenomen interview van den It. Gnl. Valle zullen in Abessinië 8 groote basisvliegvelden worden aangelegd, welke ook in den regentijd bruikbaar zijn en niet meer dan 200 km uit elkaar liggen. In totaal zullen er 300 vliegtuigen worden gestationneerd. Volgens Gnl. Valle zijn er thans 100 snelle toestellen in aanbouw, die in 1 dag 2500 man met 1500 kg materiaal zullen kunnen vervoeren met een snelheid van 400 km/u. Het interview wordt met de volgende woorden besloten „Arme coüteuse en Europe, l'aviation est, aux colonies un moyen écono- „mique pour assurer préventivement dans une certaine mesure, la sécurité „intérieure, lorsque la période de la conquête puis celle de la pacification, „sont nettement closes."

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 79