338 Overzicht van de rol, welke de Italiaansche luchtstrijdkrachten speelden hij den aanvoer tijdens de operatiën in Abessinië. Periode Gebied Te ravitail- leeren troepen Sterkte Door de vlgn. aan gevoerd Totaal be- noodigd in bedoelde periode. 7-20 April Quaram- Dessie. Eritreaansch legerkorps. 20,000 man. 10 000 dieren. 120 ton 1.200 ton 20-30 April Dessie- Addis- Abeba. Flankdekking van de gemo toriseerde colonne van Badoglio. 3 a 4.000 man. 60 ton 120 ton 1 April- 30 Mei. Gondar en omge ving. Colonne Sta racce (3.000 man). 2) 3e Eritreaan- sche brigade. 2 hulp colonnes. 8.000 man. 219 ton 1440 ton. v. d. E. Luchtbescherming. Aan „het dooven van straatverlichting bij luchtaanvallen" worden door H.H. in Luchtgevaar 1936 nr. 12 eenige beschouwingen gewijd. S. stelt voorop, dat het centrale bedieningsstelsel voor het dooven van de verlichting prin cipieel zóó meet worden ingericht, dat het voldoet aan de volgende primaire veiligheidseischen I. onfeilbare werkinghet mag niet voorkomen, dat een deel van de verlichting zich, om welke reden ook, kan onttrekken aan het centrale uitdoovingsbevel 2. snelle werking in kritieke oogenblikken moet het mogelijk zijn met één slag het licht op straten en pleinen te dooven 3. eenvoudige werking de handgrepen, welke voor het dooven moeten worden verricht, moeten eenvoudig en algemeen bekend zijn geen twijfel mag bestaan omtrent de juistheid van de verrichting. In de mededeelingen nr. 6 van Dec. 1936 (Luchtgevaar 1936, nr. 12) geeft de N.V.L. een werkplan voor de afdeelingen. Achtereenvolgens worden behandeld 1. Voorlichting en opvoeding van de bevolking propaganda [voorlichtings vergaderingen (deskundige sprekers kunnen aan het algemeen bestuur worden aangevraagd)luchtbeschermingstentoonstellingen] 2. Bevordering van de daadwerkelijke voorbereiding der zelfbescherming [te onderscheiden gezinsbescherming en bedrijfsbescherming] Het minimum rantsoen per dag bedroeg per man en per dier 3 kg. -) De gemotoriseerde colonne Staracce had voor 30 dagen levensmiddelen bij zich. Na 10 dagen marcheeren moesten de camions echter worden achter gelaten. Gondar werd te voet genomen, waarna de bezetting van deze plaats per vliegtuig van het noodige werd voorzien.

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 80