om onverwachts op ver verwijderde punten opnieuw te ver schijnen. Een uitgebreid wegennet begunstigst uiteraard hun optreden. II. ORGANISATIE. Van de bij ons leger ingedeelde paun. worden 4 pelotons a 3 paun. gevormd, welke uit opleidingsoogpunt en uit administratieve overwegingen, in vredestijd tot een eskadron (de paun. behooren tot het wapen der Cavalerie) worden vereenigd. Het peloton is dus de tactische eenheid bij uitzondering kan een enkele pau. met een beperkte opdracht (bijv. het overbrengen van een zeer belangrijk bericht) worden belast, dan wel aan een onderdeel worden toegevoegd. Het peloton zal bestaan uit drie paun. als pelotonscommandant treedt op een luitenant, terwijl in eiken pau. een Europeesch wachtmeester de functie van wagencommandant vervult. Bovendien zijn in eiken pau. nog 3 bedieningsmanschappen voor het besturen van het voertuig en de bediening van den 12,7 mm mitrailleur en de beide 6,5 mm Vickers mitrailleurs, waarvan één los in den pau. wordt medegevoerd en bestemd is voor luchtdoelbestrijding. Bovenstaande organisatie is echter nog onvoldoende om een peloton gevechtsvaardig te maken, daar paun. dienen te worden vergezeld door eenig personeel, dat in bepaalde gevallen buiten de auto's moet kunnen ageerenaan dit personeel is de volgende taak toegedacht a. verkenning ten behoeve van de paun., bijv. onderkennen van vallen (dubbele hindernissen, verzwakking bruggen of wegdek), verkenning rijwegen bij stuiten op hin dernissen enz. b. ordonnansendiensten c. opruimen van hindernissen, c.q. gepaard met verdrijving van de bewaking van die hindernissen, onder dekking van het vuur van de paun. beveiliging gedurende den nacht. Thans is nog in studie, welk personeel en materieel voor voren- omschreven taken moet worden ingedeeld. De oplossing zal ver moedelijk in de volgende richting worden gezocht. ad. a. Een verkenningsgroep, bestaande uit 3 cavaleristen op 2 solomotoren. ad. b. Een ordonnansengroep, bestaande uit 2 cavaleristen, elk op een solomotor. ad. c. Voor deze taak is een steunende groep noodig, welke achter het peloton volgt. Hiervoor kunnen organieke onder deden (gevechtsgroepen) van infanterie, wielrijders of z.n. cavalerie worden bestemd, welke onderdeelen voor dit 370

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 24