doel over een vervoermiddel moeten beschikken, dat dezelfde snelheid bezit als paun. Zulks is te verkrijgen door organieke indeeling bij het pel. van een chauffeur voor besturing van een bij mobilisatie te vorderen auto voor vervoer van de voor elke opdracht afzonderlijk aan te wijzen steunende groep. III. DE VERKENNING. De paun. zijn door hun groote snelheid, hun groote werkings sfeer en hun vuurkracht, vooral in gebieden met een uitgebreid wegennet, het aangewezen middel voor de verkenning op grooten afstand. Zij moeten hierbij in hooge mate vrij zijn in hun bewe gingen en niet aan andere troependeelen worden gebondenhun optreden wordt beheerscht door de noodzakelijkheid tijdig op de juiste plaats de gewenschte inlichtingen te verschaffener dient echter mede rekening te worden gehouden, dat paun. gedurende den nacht nagenoeg weerloos zijn en daarom bij het invallen van de duisternis een veilige opstelling moeten hebben bereikt, tenzij de steunende groep voldoende sterk is, om gedurende den nacht in de beveiliging te voorzien. De voor de verkenning bestemde paun. worden in den regel ingedeeld bij een verkenningsdetachement, bestaande uit snel verplaatsbare troepencavalerie, wielrijders, infanterie op auto's. In onze verhoudingen kan het echter veelvuldig voorkomen, dat aan een peloton paun. versterkt met een steunende groep een afzonderlijke verkenningsopdracht wordt verstrekt. Ingedeeld bij een verkenningsdeachement, kan een peloton paun worden gebruikt als verkenningspatrouille, mobiele reserve, middel voor het snel overbrengen van berichten, middel voor het onderhouden van het verband. De commandant van een peloton paun., dat als verkennings patrouille zal optreden, ontvangt van den commandant die hem uitzendt, de noodige bevelen en aanwijzingen voor de uitvoering van zijn opdracht. Hierna bestudeert de pel.cdt. nauwkeurig de kaart en gaat na, waar minder goed begaanbare weggedeelten kunnen worden verwacht en waar het terrein den vijand gun stige gelegenheid biedt tot het maken van versperringen en het leggen van hinderlagen (bruggen, defilé's, moerassen, holle we gen) Tevens gaat hij na, welke punten langs den marschweg zich als waarnemingspunten leenen en hoe hij in verband daar mede zijn marsch zal regelen. Vervolgens stelt de pau.cdt. het personeel v.z.v. noodig op de hoogte van de ontvangen opdracht en de wijze van uitvoering 371

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 25