daarna geeft hij den cdt. van de steunende groep de noodige be velen betreffende de wijze, waarop genoemde groep moet volgen, waarna de uitvoering aanvangt. Bij deze uitvoering gaan de paun. gewoonlijk op grooten afstand vooruit langs de as van beweging van het onderdeel, ten bate waarvan de verkenningen worden verricht. De verkenningen moeten in beginsel zoodanig worden uitgevoerd, dat men ziet zonder gezien te worden en verkent zonder het gevecht aan te gaan, al mag niet worden geschroomd hiertoe over te gaan, wan neer zulks voor het verkrijgen van de gewenschte gegevens nood zakelijk is. Om het vorenstaande te bereiken, verplaatsen de paun. zich, zooveel mogelijk gedekt tegen 's vijands waarneming, sprongs gewijze van waarnemingspunt tot waarnemingspuntde afstand tusschen de opvolgende waarnemingspunten wordt kleiner, naar mate de afstand tot den vijand kleiner wordt. Gedurende een verplaatsing bevindt de verkenningsgroep zich vooraanop een afstand van 3 a 500 m volgt de pau., waarin de pel.cdt. zich bevindtz.m. zijn in de onmiddellijke omgeving hiervan 1 of 2 motorordonnansen aanwezig. Op een afstand van 50 a 200 m daarachter volgt de tweede pau., terwijl de afstand tot den derden pau. 300 a 500 m bedraagtde steunende groep volgt, eveneens op een afstand van 3 a 500 m. Op elk waarnemingspunt wordt door het pau.onderdeel opgesloten. Tijdens den marsch heeft elke wagencommandant de plicht, zoo veel mogelijk verband te houden met en den afstand te bewaren tot den voor hem rijdenden wagende pel.cdt. zal, ter controlee ring van dit verband, af en toe een motorordonnans langs de colonne zenden. De tweede pau. is steeds gereed zijn voorganger te steunen,, waartoe z.n. tot ter hoogte van den voorsten pau. wordt opgerukt de derde pau. dient eveneens ter ondersteuning, dan wel tot op name van de nummers een en twee. Het overschrijden van open terreindeelen zal door een der paun. steeds onder dekking van de overige paun. plaats hebben, welke daartoe een zooveel mogelijk gedekte opstelling innemen, van waaruit zij met vuur kunnen steunen. Indien de omstandigheden hiertoe gunstig zijn, kan de pel.cdt. aan den tweeden en derden pau. gezamenlijk dan wel afzonder lijk opdragen, een verkenningsstoot naar links of rechts uit te voeren. Voor dit gescheiden optreden is steeds gezichtsver band tusschen de onderdeelen noodigde afstand, waarop zulks kan plaats hebben zal in open terrein niet grooter zijn dan 1 km. Teneinde den A.B. de noodige gegevens te kunnen verschaffen zullen de paun. hun taak als volgt moeten uitvoeren a. Het eerste contact met den vijand opnemen, weerstand op en nabij de marschwegen breken, vooruitgeschoven vijandelijke 372

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 26