zelfs mogelijk, dat deze niet of niet tijdig worden waargenomen. De wagencommandanten zullen dan op eigen initiatief moeten handelenzij moeten zich dus een goed beeld kunnen vormen van de wijze, waarop de strijd door een pel.paun. wordt gevoerd en in staat zijn om zonder nadere bevelen die handelingen te verrichten, welke noodig zijn om den in contact met den vijand geraakten voorsten pau. te steunen, dan wel dezen los te maken van den vijand. De overgang tot het gevecht zal op de volgende wijze geschieden: de tweede en derde pau. trachten door een omvattende be weging den vijand in flank of rug aan te vallenis een dergelijk optreden niet mogelijk, dan rukken zij in front op en trachten door hun vuur den vijand tot wijken te brengen de verkenningsgroep is belast met de beveiliging op de flanken en in den rug van het peloton en draagt zorg, dat de terugtochts- weg niet wordt afgesneden de motorordonnansen blijven, gedekt opgesteld, zoo veel mogelijk in de nabijheid van den pel.cdt. de ter beveiliging toegevoegde cavalerie, wielrijders of infan terie voeren, wanneer de paun. verplicht zijn in front op te treden, een omvatting uit. Op vorenomschreven wijze wordt getracht, den vijand door manoeuvre en vuur tot wijken te dwingen. In den strijd tegen vijandelijke paun. zal het succes in hooge mate afhangen van de snelheid waarmede het vuur wordt geopend en de bekendheid met de zwakke punten van het door den vijand gebruikte materieel. Normaal is het openen van het vuur door den pau., waarin de pel.cdt. zich bevindt, voor de cdtn. der overige wagens het teeken, dat ook zij het vuur mogen openen. Veel invloed zal de pel.cdt. op het vuur der overige paun. niet kunnen hebben de wagencommandanten zijn dan ook vuurleider en geven als zoodanig doel, vizier, mikpunt en vuursoort aan zij zorgen daarbij het vuur zooveel mogelijk over het doel te verdeelen. Bij het aangeven van het tijdstip van vuuropening moet worden bedacht, dat het vuur in beginsel eerst op de kleine afstanden en waar mogelijk steeds verrassend wordt afgegeven. Verrassende korte vuurstooten uit verschillende richtingen leveren meer resul taat op dan een langdurig uit één richting afgegeven vuur. Gedurende het gevecht moeten de paun. zoo min mogelijk aan een vaste opstelling worden gebonden, daar de beste wijze van bescherming tegen artillerievuur bestaat uit het steeds in bewe ging blijven en van richting veranderen. De grootste vijand van den pau. is echter het anti-tankgeschut. Zoo mogelijk zal in stelling staand geschut uit de flank worden aangevallen, daar in front voorwaarts gaan onmogelijk is, zoolang het vuur niet tot zwijgen is gebracht. 378

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 32