420 3. Om tegen alle inf. wapens bescherming te verleenen is een pantser van 20 mm noodig. 4. Daar men er niet op mag rekenen, dat alle inf. kanonnen door het voorbereidend art. vuur tot zwijgen worden gebracht, moet men ook over tanks beschikken, welke hiertegen bescherming verleenen daar voor is een pantser van ongeveer 35 mm noodig. 5. Elke vew. moet minstens zijn bewapend met een kanon (tegen vij. pantsers) en een mitr. 6. Voor snelle verplaatsingen op het gevechtsveld (achterwaarts opgestelde „golven" of reserves) moet een snelheid van 30 km per uur mogelijk zijn. 7. Men komt dan tot een gewicht van 9 t. voor het lichte type en 15 t. voor het zwaardere type. Gebruik pantserwapen. 1. De art. kan den vew. aanval hoogstens steunen door de vij. batterijen en bekende of tijdens het gevecht bekend geraakte opstellingsplaatsen van anti-tankwapens te neutraliseeren. 2. Voor de aanvallende vewn. blijven dan de tankgeweren (buksen) en het inf. geschut over. Hiervoor beschikken zij over een kanon en mitrn. Deze wapens zijn vaak onvoldoende vermeerdering van het aantal tanks (en daardoor vermeerdering van vuurkracht) is boven bepaalde grenzen niet mogelijk, daar zulks tegen het beginsel van verspreiding der doelen is. 3. De vliegtuigen, die over een groote oppervlakte opstellingsplaatsen van inf. geschut kunnen verkennen, moeten hulp verleenen bij de bestrijding van dit geschut, wanneer in verband met den afstand tusschen vewn. en vijand, de art. zulks niet meer kan doen. 4. Het door vewn. veroverde terrein moet door inf. worden bezet. Om deze tijdig op de juiste plaats te krijgen, moeten zij met gepantserde transportmiddelen achter de vewn. volgen. Het bezetten kan over de geheele breedte geschieden, of wel kan worden volstaan met het be zetten van de voornaamste punten. 5. Daar een doorbraak alleen met vewn. kan geschieden, moeten de wapens, welke tanks steunen „derart ausgerüster und verwendet werden, wie sie die Eigenart des Tanks fordert". Om een pantser-aanval uit te voeren zijn noodigvewn., infanterie en gepantserde transportwagens, artillerie en vliegtuigen benevens pioniers, verbindingstroepen en de noodige diensten. Deze onderdeelen moeten te zamen een „Stoszdivision" vormenhet organieke verband is noodig, want „eine zusammengewürfelte Truppe kann keine Seele haben". 6. Om succes te verkrijgen is verrassing noodig. Het wachten is meestal op de art., waardoor kans op onderkennen van den aanval bestaat. Om dit te voorkomen moet de art.steun z.v.m. door steun van vlieg tuigen worden vervangen. 7. Staan verrassing en snelheid niet op den voorgrond, dan heeft de vijand tijd reserves aan te trekken en het verkregen succes ongedaan te maken, dan wel verder succes onmogelijk te maken. 8. Waar een tank aan de inf. is toegevoegd en de snelheid van den aanval wordt geregeld naar de inf., treedt als gevolg hiervan veel tijd verlies op. Regelt de snelheid zich naar de vewn., dan wordt het hoogste rendement verkregen. Alle wapens, ook de inf., moeten echter in staat zijn, gelijken tred te houden met de tanks. Hoewel S. het niet met dezelfde woorden zegt, maakt hij den vew. tot het hoofdwapen. Of hij gelijk heeft zal de toekomst leeren. Voor zoover ervaringen uit den Spaanschen burgeroorlog bekend zijn, is zulks echter niet het geval en ook de buitenlandsche voorschriften en organisaties gaan niet zoo ver als S. zou wenschen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 74