423 8. Benoodigd aantal anti-tankwapens. S. maakt een berekening betreffende het benoodigde aantal antitank wapens en komt dan tot een hoeveelheid van 18 per km. We zullen deze berekening niet volgen, daar ,,1'art de grouper les chiffres" hier een groote rol speelt. Vele andere schrijvers hebben overeenkomstige berekeningen gemaakt. Doordat de aan verschillende factoren toe te kennen waarden op appreciatie berusten, kan men zoowel bewijzen dat men nooit over voldoende wapens zal beschikken als dat men slechts weinig wapens noodig heeft. 9. Verdediging in de diepte. Meer waarde kan worden gehecht aan het betoog van S. waar wordt gewezen op de noodzakelijkheid, de verdediging tegen vewn., in de diepte te voeren voor deze taak hecht S. veel waarde aan het gebruik van vewn. als bestrijdingsmiddel. 10. V erkenningen. Aan eiken aanval moeten verkenningen betreffende terrein en 'svijands verdedigingsmiddelen voorafgaan. Doet men dit niet, dan leiden de vewn. even groote verliezen als de inf. in 1914 tegenover de mitrn. 11. Beschietingen. Na de verkenningen volgen beschietingen met art. om bressen in de hin dernissen (ook mijnenvelden) te doen ontstaan en om de antitankwapens buiten werking te stellen. T.a.v. het vermelde in punt 5 merken we op, dat S. zijn stelling niet bewijst op gezag kunnen we S.'s inzicht op dat punt niet aanvaarden. d.V. Infanterie. Militar Wochenblatt nr. 29, 30, 31. Die Ausnutzung der Nacht im Kriege In een toekomstigen oorlog zal de nacht veelvuldiger worden gebruikt dan zelfs in den Wereldoorlog geschiedde. Zulks is het gevolg van de vijandelijke lucntverkenning. Iedere operatie, welke bij dag wordt ingeleid, kan dientengevolge de kiem van mislukking in zich dragen. Ook het vuur uit vliegtuigen dwingt tot gebruikmaking van de duisternis. Derhalvezoover eenigszins mogelijk nachtmarschen, slechts als de om standigheden er toe dwingen dagmarschen. Nachtmarschen kunnen echter cok uit de lucht worden waargenomen, weshalve men zich ook voor den nacht in breedte en diepte zal moeten oplossen. Bij dag zal men nog snel verplaatsbare krachten vooruitschuiven om het voorterrein te doorzoeken en veilig te stellen de hoofdmacht wordt daarna bij nacht aangetrokken. Zelfs auto- en spoorwegvervoer dienen 's nachts te geschieden. Ook de verpleging moet z.v.m. bij duisternis worden uitgevoerd, hetgeen door de motoriseering van de treinen wordt begunstigd. Verrassend optreden is overdag nog slechts mogelijk voor luchtstrijd krachten en gemechaniseerde eenheden, alle andere troepen moeten er naar streven den nacht te gebruiken voor de gereedstelling. De verdediger heeft den nacht nog meer dan de aanvaller noodig. Alle veranderingen in groepeering en bezetting moeten bij donker worden uit gevoerd. Bij een terugtocht zal de massa slechts des nachts kunnen afmarcheeren, bij voorkeur op middelen voor versneld vervoerde achterhoede zal ge durende den daaropvolgenden dag moeten standhouden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 77