425 Vrijwel iedere nachtelijke verplaatsing in onbekend terrein en de pogingen om uit den marschvorm snel de gevechtsgroepeering aan te nemen, leiden tot tegenslagen. 7. Het onderling zijwaarts bewaren van het verband leidt in den regel tot teleurstellingen. Beter is het afdeelingsgewijze langs bepaalde terrein- strooken of op zichtbare terreinvoorwerpen aan te marcheeren met zelf standige aanvalsdoelen, zonder een vaste zijw. aanleuningde tusschen- ruimten zoodanig, dat geen tegengestelde bewegingen in het geheel moge lijk zijn. De samenhang in den aanval kan verkregen worden door „ab- sehnittsweises" voorwaartsgaan, op vooraf bepaalde tijden of op afgesproken teekens. S. Het vormen van een samenhangende linie van schutters is alleen over korten afstand voordeelig. Bij langeren duur en in ongelijkmatig terrein komt er slechts verwarring door. 9. Het dicht opsluiten van de reserves, die de beweging der voorste afdee- lingen volgen, leidt vaak bij het eerste schieten tot een inzetten in ver keerde richting en een gevecht tegen eigen troepen. Uit „Heere und Flotten" (M.W. nr. 30) vermelden we, dat in Engeland iedere fuseliersectie met een anti-tankgeweer zal worden uitgerust. Revue Militaire Générale. 2e Serie nr. 1 (Jan. '37). De Chef van den Fr. Generalen Staf, gnl. Gamelin heeft willen mede werken tot de oprichting van een tijdschrift, waar, buiten de verantwoor delijkheid van de legerleiding, de verschillende onderwerpen leger, vloot en luchtmacht betreffende, kunnen worden behandeld. De „Revue militaire francaise", welke met medewerking en onder toezicht van den Generalen Staf werd uitgegeven, wordt door de Revue Militaire Générale vervangen. Het eerste nummer van de tweede serie (de eerste serie werd 12 jaar geleden gesloten) verschijnt met een artikelenreeks van de hand van 2 maarschalken, 7 generaals en 3 vice-admiraals, zij noodigen de jonge offi cieren uit, gebruik te maken van de geboden gelegenheid tot uiting van hun meeningen. Mj. H. Blecher. Die Taktik der Infanteriegeschütze (M.W. nr. 31). Zoover mogelijk naar voren inzetten, teneinde zoo vroeg mogelijk de doelen, welke het de andere deelen van de inf. lastig maken te onderkennen of aangewezen te krijgen. M.h.o. op de moeilijke munitieaanvulling slechts bekende doelen bevuren. Geen storende vuren of terreindeelen beschieten, waarvan men slechts vermoedt, dat de vijand zich daarin ophoudt. Het inf.geschut heeft niet het doel de taak der art.bijn. over te nemen. De sie. is de vuureenheid. (De D. cie. inf.geschut bestaat uit 3 sien. lt.mijnenwerpers 1 sie. middelbare mijnenwerpers, iedere sie. a 2 stukken, en bovendien nog 9 stukken anti-tankgeschut)Menigmaal zal een sie. onder de bevelen van een bataljonscommandant worden gesteld, bij uitzondering onder die van een compagnies-commandant. Stellingverwisseling moet sectiesgewijze geschieden. Zeer snelle vuur- opening uit gedekte stellingen, snelle verandering van doelen, doelen kort bevuren, nauwkeurige kennis van het inf.gevecht, innig verband met alle deelen van het regiment en de daarbij ingezette art., snelle stellingver andering en goed geregelde mun. aanvulling zijn eischen, welke aan het inf.gescchut moeten worden gesteld.

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 79