435 Luchtvaartnieuws. Vliegopleiding in Amerika De „Chief of the Air Corps" geeft in „The Military Engineer" een over zicht van de vliegopleiding in Amerika en van de verschillende scholen -en cursussen waar de vliegers zich in een bepaalde richting kunnen specia- liseeren. Na de opleiding tijdens en in de jaren volgende op den wereld oorlog te hebben besproken geeft S. een overzicht van den huidigen toestand, waaruit wij het volgende overnemen. Er zijn thans de volgende opleidings centra I. Air Corps Training Center (San Antonio, Texas) waartoe behooren a. the Air Corps Primary Flying School, b. the Air Corps Advanced Flying School. II. Air Corps Tactical School (Montgomery, Alabama). III. Air Corps Engineering School (Dayton, Ohio). IV. Air Corps Technical School (Rantoul, Illinois) Gedurende het jaar 1934 en een gedeelte van 1935 waren er verder nog drie scholen voor het onderricht in de navigatie. Thans geschiedt dit onderricht bij de vliegtuiggroepen. ad. I Air Corps Training Center. Hier vindt de opleiding tot vlieger plaats waarbij drie tijdvakken kunnen worden onderscheiden, elk van ongeveer 4 maanden, n.m.l.the primary phase, the basic stage en the advanced flying stage. De eerste acht maanden worden doorgebracht op de primary flying school, de laatste vier maanden op de advanced flying school. Gedurende de eerste vier maanden (primary phase) vliegen de leerlingen .minstens 70 uur in de „primary training type airplane". De opleiding in deze periode omvat starten en landen, het beschrijven van bochten en spiralen met en zonder motor, het beschrijven van achten, het uitvoeren van eenvoudige stunts en het verrichten van buitenlandingen De volgende vier maanden (basic stage) ontvangt de leerling instructie in de snellere en van een krachtiger motor voorziene „basic plane". Deze instructie omvat formatie vliegen, stunten, nachtvliegen, instrumentvliegen en navigatie zoowel bij dag als bij nacht. In deze periode wordt minstens 188 uur gevlogen, zoodat de leerling bij het verlaten van de primary flying school ongeveer 200 vlieguren heeft. Op de advanced flying school (laatste periode van 4 mnd.) worden de leerlingen gespecialiseerd voor bepaalde onderdeelen van de luchtstrijd krachten (jacht-, bombardements-, waarnemings- of „attack" afdeelingen)Zij, die zich specialiseeren voor den waamemingsvliegdienst worden tevens opgeleid tot waarnemer. Aan het einde van deze periode, waarin minstens 135 uur wordt gevlogen, is de leerling klaar om ingedeeld te worden bij de tactische eenheden. Hij heeft dan ongeveer 325 vlieguren achter den rug. Uit het voorgaande blijkt, dat de totale duur van de gecombineerde waarnemer- en vliegopleiding in Amerika (één jaar) de helft bedraagt van de opleiding bij ons 2 jaar). Gedeeltelijk is zulks een gevolg van het feit, dat in Amerika de werktijden op de vliegscholen langer zijn dan Indië. Deze tijden zijn nml. van 7 tot 12, van 14 tot 17 en van 20 tot 22 (laatst genoemde periode is bestemd voor verplichte studie van de flyingcadets) Hierbij dient opgemerkt, dat de flyingcadets alleen op Zaterdagmiddag en avond de vliegschool mogen verlaten terwijl de officieren leerling-vlieger iederen avond de school mogen verlaten, doch zich vóór 9 uur nam. (met uitzondering van Zaterdag) terug moeten melden. Op deze wijze zijn de instructeurs in staat hun leerlingen steeds te observeeren zoowel in als buiten dienst. T) Een landing op een ander terrein dan dat waar de opleiding plaats heeft.

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 89