DE KONINKLIJKE KROON. Naar aanleiding van het den laatsten tijd verschijnen van nieuwe portretten van de Leden van het Vorstelijk Huis en de wensche- lijkheid, dat de daarop somtijds aangebrachte kroonversiering van correct model zij, komt het ons dienstig voor de aandacht te vestigen op het officieel voorgeschreven model van de kroon. Wij verwijzen daartoe naar de onderstaande gegevens, welke ont leend zijn aan een rapport terzake, samengesteld door den kapitein der artillerie Ir. A. C. Hofstee, o.m. steunende op het boekwerk „Wapens, vlaggen en zegels van Nederland" door T. van der Laars. Bij Kon. Besluit van den lOen Juli 1907 (Ned. Staatsblad Nr. 181) werden met intrekking van het K.B. van 24 Augustus 1815 (Stbl. Nr. 46) de wapens van het Koninkrijk der Nederlanden en van de Leden van het Koninklijk Huis nader vastgesteld. O.m. werd in art. 4 bepaald Wanneer de door het Koninkrijk, door Ons of Onze Opvolgers en door de overige Leden van het Koninklijk Huis gevoerde wapens van hunne uitwendige versier selen worden voorzien, zullen die uit de volgende toevoegsels of uit eenige dezer bestaan a. tot (dekking van het wapenschild de Koninklijke Kroon gelijk aan die, welke door wijlen Zijne Majesteit Koning Willem I op Zijn Wapenzegel is gevoerd geworden (zie onder staande fig.). b. Afbeelding der kroon, in 1815 vastgesteld door Z.M. Koning Willem I. (Ontleend aan „Wapens, vlaggen en zegels van Nederland door T. v. d. Laars). 458

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 15