Bij K.B. van 13 Juli 1909 (Stbl. nr. 271), tot wijziging van het K.B. van 10 Juli 1907 (Stbl. Nr. 181), werden de wapens van het Koninkrijk der Nederlanden en van den Koning der Nederlanden, alsmede van de andere Leden van het Koninklijk Huis nader vast gesteld en werden daarbij voor toevoeging aan de in de vooraf gaande artikelen omschreven wapens J) weder dezelfde uitwendige versierselen toegelaten als in het K.B. van 10 Juli 1907 (Stbl. Nr. 181) art. 4 sub a, b en c werden vermeld, o.a. tot dekking van het wapenschild weder de Koninklijke Kroon, gelijk aan die, welke door Zijne Majesteit Koning Willem I op Zijn wapenzegel is gevoerd geworden. Bij K.B. van 13 Juli 1909 (Stbl. Nr. 271) werd het wapen van H. K. H. Juliana, Prinses van Oranje Nassau, Hertogin van Mecklenburg enz. enz. vastgesteld. Ook volgens dit staatsblad kan tot dekking van het wapenschild de Koninklijke Kroon, gelijk vormig aan die, bedoeld in artikel 3 sub a, aan het wapen worden toegevoegd (met deze kroon wordt bedoeld die, welke door wijlen Z.M. Koning Willem I op Zijn wapenzegel is gevoerd). Uit het voorafgaande is af te leiden, dat zoowèl het wapen van H.M. de Koningin als dat van H.K.H. Prinses Juliana gedekt kunnen zijn met de Koninklijke Kroon, zooals deze door wijlen Zijne Majesteit Koning Willem I op Zijn wapenzegel is gevoerd geworden en welke in vorenstaande fig. is afgebeeld. Het is dus aangewezen voor de kronen, welke boven de portretten van H.M. de Koningin met H.K.H. Prinses Juliana worden aangebracht, deze zelfde Koninklijke Kroon te kiezen en wat de uitvoering daarvan betreft, af te gaan op de afbeelding, in bovenstaande fig. voorgesteld. Red. 459 nml. de wapens, welke door het Koninkrijk der Nederlanden, zoowel als door H.M. de Koningin en Hare opvolgers, Koningen der Nederlanden, verder door den Prins van Oranje, vermoedelijk erfgenaam van de Kroon en door den Oudsten Zoon van den Prins van Oranje zullen worden gevoerd.

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 16