Thans zijn wij aan het einde van de opsomming en de globale uiteenzetting van de voornaamste functies van den civielen be stuurder gekomen. Moge dit artikel er toe bijdragen den nieuweling een inzicht te verschaffen in den werkkring van den civielen bestuurder en hem voorts de militaire- en de civiele taak scherper gecoördineerd doen zien. Nogmaals meenen wij er voor te moeten waarschuwen, de militaire taak niet te verwaarloozen. De omvang van den civielen werkkring maakt zulks wellicht verklaarbaar echter niet vergeeflijk. Hij, die zich voor het bestuur interesseert, energie, toewijding en ijver heeft en verder breed van opvatting is, zal spoedig in staat zijn beiden taken te geven, wat elk toekomt. Slaagt hij daarin, dan zal hij op deze periode als een van de aangenaamste en nuttigste van zijn geheelen diensttijd met voldoening kunnen terugzien. (Slot). 485 meenen Ontvanger storting plaats heeft in de landschapskas. Landbouw- concessies worden thans niet meer uitgegeven. Slachtbelasting. De fg. Controleur is hoofddebitant, aan hem zijn hulpdebitanten toegevoegd daar het aantal dezer laatsten te klein is, werd uitbreiding voorgesteld. De hoofddebitant is verantwoordelijk voor den voorraad slachtbriefjes. Ambtenaar burgerlijken stand. De fg. controleur is gewoon ambtenaar van den Burgerlijken Stand en kan wegens dienstverhindering of afwezigheid worden vervangen door den klerk. De fg. Controleur blijft echter verantwoordelijk. De invulling van de registers moet met de grootste nauwkeurigheid ge schieden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 42