gedurende den afwachtingstoestand, de concentratie en de marschen op grooten afstand van den vijand steeds van de bestaande telegraaf- en telefoonverbindingen kan worden gebruik gemaakt, zoodat hiervoor geen bijzondere maatregelen behoeven te worden getroffen. Het verbindingspersoneel behoort in deze perioden zooveel mogelijk te worden gespaard. Gelet op de ervaringen met verschillende herhalingslichtingen opgedaan, zal de verbindingsofficier in den afwachtingstoestand in de gelegenheid moeten worden gesteld om zijn afdeeling zoo goed mogelijk voor de komende gebeurtenissen voor te bereiden. Bij den opmarsch binnen 's vijands bereik en den daarop volgenden naderingsmarscli met de inleidende gevechten moeten de grootere eenheden over telefoonverbindingen 15) langs den marschweg beschikken. Deze van de gevechtsleiding lö) uitgaande verbindingen zijn noodig om a. bij het stooten op weerstand van den aanvang af invloed te kunnen uitoefenen op de actie van de voorhoede1T) b. de artillerie in de gelegenheid te stellen de voorhoede in voorkomende gevallen met vuur te steunende artillerie kan zich dan in afwachting van het gereedkomen van eigen lijnen voorloopig op de as aansluiten c. door een snelle berichtgeving het initiatief bij den volgenden aanval niet te verliezen d. op eenvoudige wijze in contact te kunnen blijven met de onderdeelen van de marcheerende colonne marschverbin- dingsdienst) e. de tot ontplooiing en ontwikkeling overgaande onderdeelen uitgangspunten voor hun telefoonassen te bieden in voorkomende gevallen in contact te blijven met vooruit gezonden verkenningsafdeelingen, dan wel met een vooruit geschoven detachement. Als toelichting op het vorenstaande moge in het kort het navol gende dienen 18) 487 u) A.V.N. Heft III (Neudruck 1930) punten 71 t/m 79. Instruction provi soire (Uitg. 1934) punten 202 t/m 204). V.Vbdd. (Uitg. 1933) punt 267. 10) Een eenigszins belangrijk troepencommando zal bij voorkeur een vaste standplaats kiezen, waar de staf over de noodige werkruimte beschikt [A.T.V.I. pt. 21 (2)] dergelijke staven verplaatsen zich in den regel los van de onderdeelen (A.T.V. I pt. 25). 17A.T.V. I pt. 21 (1) Instruction provisoire pt. 198. 1S) Voor verdere bijzonderheden wordt verwezen naar A. BERNAY „die Stammleitung"

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 44