onder geen voorwaarde worden losgelaten, terwijl het uiteraard niet toelaatbaar is om door het gebruik van draadlooze verbin dingsmiddelen de kans te loopen om ontijdig de bewegingen van deze operatieve groep te verraden. Aangezien voorts wordt betwijfeld of bij een uit méér dan één regiment samengestelde groep, elk regiment wel over een eigen, voor de divisieverbindingscompagnie berijdbaren weg zal beschik ken, is in bijlage II een geval uitgewerkt, waarbij de langs den eenigst beschikbaren kunstweg uitgelegde divisie-as tusschen de beide regimenten van die groep in loopt 24). A. De regimentsverbindingssectie. De per regiment in te deelen drie lichte (draagbare) radiosta tions zullen als volgt kunnen worden ingedeeld a. bij de over twee assen beschikkende regimenten (als aange geven op bijlage II): één bij de gevechtsbeveiliging, één bij den vooruitgeschoven verbindingspost ter beschikking van de voorbataljons, één bij den regimentsverbindingspost. b. bij een over drie assen beschikkend regiment (als bedoeld in noot 24) één radiostation bij elke regiments-gevechtsbeveiliging, één bij den regimentsverbindingspost. Indien veiligheidshalve geen rekening wordt gehouden met een theoretisch mogelijke verdere besparing op het personeel van de regiments verbindingssectiën door het mogelijk samenvallen van de divisieas met een regimentsas, zal de samenstelling van de regimentsverbindingssectie ongeveer kunnen worden vastgesteld op a. Commando pro memorie. b. Stationspersoneel 1 stationsploeg van 2 commandanten en 3 stationsploegen b/d bat. cdtn. 3 stel bedieningspersoneel voor de draagbare stations dus totaal 9 manschappen 3 commandanten en 3 manschappen 3 commandanten 6 manschappen 8 commandanten en 18 manschappen. 495 24) Geldt het een frontgroep van slechts één regiment sterk, dan zal zij in den regel in een breed front optreden links en rechts van den kunstweg, waarlangs dan een divisieas is gelegd met de beide regimentsassen wordt dan over drie assen beschikt.

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 52