SCHEMA van de infanterie-verbinding'en in de divisie als opera tieve groep (met twee regimenten voor) zie blz. 500. C.V. heeft zich ingeschakeld op de door het A.H.K. beschik- baargestelde lijnen en heeft de in nauwe samenwerking met een frontgroep en een vleugelbeveiliging (uit troepen buiten divisie- verband) als operatieve groep optredende divisie met behulp van de bestaande blanke lijnen verbonden. Aangenomen moet worden, dat de vleugelbeveiliging, welke bij voortschrijdenden aanval mede vooruit gaat, verder geen telefoonlijnen meer vindt en radiografisch (c.q. met ordonnansen) in verbinding blijft met den C.V. en den div.cdt. De frontgroep zal in den regel niet gelijktijdig met de operatieve groep vooruit kunnende verbindingsafdeeling van de frontgroep wordt versterkt uit de Vb.A.V. Toelichtingen De beide voorregn. hebben te zamen een divisie hoofd-) as het res.reg. is op de tweede divisie- (neven-) as aan gesloten. Nadat de tweede av.doelen genomen zijn, wordt er bij C een v. vbp. ingericht, terwijl er een verkortingslijn naar de nevenas wordt geslagen. De gevechtsstaf van de divisie betrekt den v.vbp. zoodra deze gereed is (C wordt dan cop.div.cdt. De nevenas B-IIIIII kan worden opgerold, nadat de verkortingslijn CIII gereed is. De divisie-hoofdas volgt een in algemeenen zin tusschen de beide voorregn. loopenden kunstweg. In elk regiment worden slechts twee assen uitgelegd, nml. de reg. hoofdas naar de beide voorbatn. en de reg. nevenas naar de reg.res. Deze assen worden door de reg.vb.sie. aangelegd. Na het nemen van de eerste av. doelen betrekken de reg.cdtn. de v.vbpn. II (deze worden dan copn. genoemd), zoodra de van die v.vbpn. uitgaande verkortingslijnen gereed zijn. Met het oprollen van de daardoor overbodig geworden stukken nevenas wordt oogenblikkelijk begonnendeze werkzaamheden 502 I I I I I blanke lijnen in onderhoud bij de Vb. A. V. in de uostl. C/3 C/3 C/3 C/3 1 gedurende de le phase. door de reg.vb.sien gelegde assen id id. 2e id. id. 3e id. N f met het oprollen van deze assen j gedurende de 2e phase. kan ongeveer worden begonnen, j id. de 3e phase.

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 59