en luchtwaarneming, terwijl op het eerste bevel oogenblikkeiijk tot de vervolging moet kunnen worden overgegaan. Is het bevel hiertoe ontvangen, dan treden zij, zooals steeds bij een vervolging geschiedt, doortastend op om door hun groote snelheid en vuur kracht den vijand, waar zulks mogelijk is, verliezen toe te brengen en verwarring in diens gelederen te stichten. In geen geval mag door de paun. de voeling met den vijand worden verloren. VIII. DE TERUGTOCHT. Heeft de terugtocht plaats onder gunstige omstandigheden (bijv. doordat een gevechtspauze is ingetreden en de teruggaande beweging door duisternis of bedekt terrein aan 's vijands waar neming is onttrokkenA.T.V. II punt 182 (1)dan kunnen paun. bij het achter te laten scherm worden ingedeeld. Zij kun nen daar door hun eigenschap zich snel aan een gevecht te kunnen onttrekken, vaak gedurende geruimen tijd' een krach- tigen vuursteun voor genoemd scherm vormen. Zij treden hierbij op als gemotoriseerde mitrailleurs en mogen zich niet door een te nauw contact met den vijand aan vernietiging blootstellen. Trekt het scherm terug, dan worden de paun. in den regel bij de achterhoede ingedeeld. Ingedeeld bij de achterhoede, kunnen zij door het uitvoeren van kortstondige aanvallen op de flank des vijands, aldaar ver warring stichten en daardoor het afbreken van het gevecht dooi de eigen troepen dikwijls vergemakkelijken en voor de achter hoede de gelegenheid scheppen den noodigen voorsprong te ver krijgen en te behouden. Is voldoende afstand tusschen den vijand en de eigen troepen verkregen, dan blijven zij de voeling met den vijand behouden. De A.B. kan ook overwegen, de paun. bij een flankdekking in te deelen, waar zij kunnen medewerken aan de beveiliging tegen een evenwijdige vervolging. Hierbij wordt opgetreden als door bij de achterhoede ingedeelde paun. IX. HET GEVECHT ONDER BIJZONDERE OMSTANDIG HEDEN. a. Het vertragend gevecht. Zoolang de vijand zich nog op aanzienlijken afstand van de stelling bevindt, zal de commandant van een onderdeel, belast met een vertragende actie, zijn paun. bestemmen voor de verken ning in front van de stelling. Deze verkenning wordt uitgevoerd op dezelfde wijze als onder V voor de verdediging is aangegeven, m.d.v. dat gelijktijdig door hen de vertragende actie wordt inge leid door het uitvoeren van verrassende, niet ver doorgevoerde aanvallen op den naderenden vijand om dezen overal waar moge lijk is, vertraging op te leggen. Dit doel kan veelal ook met succes 514

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 73