Moet tot het neerslaan van het verzet een actie tegen een kam pong' (c.q. kampongcomplex) wonden uitgevoerd, dan dient deze actie grondig te worden voorbereid, terwijl iedereen volkomen op de hoogte moet zijn van de plaatselijke situatie. Het pau.onderdeel blijft aanvankelijk vereenig'd. Zijn aanvul lende verkenningen noodig', dan zendt de commandant z.m. van de steunende groep verkenningspatrouilles uit. Heeft de commandant zijn plan vastgesteld, dan geeft hij bevelen voor een zoodanige opstelling van de paun., dat alle uitgangen, benevens het tusschengelegen terrein, met vuur kunnen wonden bestreken. De pau.cdt. zal er van doordrongen zijn, dat de snelheid van de paun. moet worden benut om de afsluiting tot stand te brengen, voordat de verzetslieden berichten van de nadering van de paun. kunnen hebben ontvangen. Nadat de opstelling is ingenomen, gaat (gaan) de daartoe door den cdt. aangewezen pau(n). op het bevolen tijdstip voorwaarts en wordt de kampong binnengedrongenbij het ontmoeten van weerstand wordt deze door krachtig vuur opgeruimd. De overige paun. sluiten den kampong af om vluchtelingen op te vangen. Is een steunende groep toegevoegd, dan worden de huiszoekin gen door haar verricht. Bij het binnen gaan van den kampong wordt deze steunende groep echter door minstens één pau. vergezeld. Laat het terrein het binnentreden in den kampong door paun. niet toe, dan stellen zij zich zoodanig op, dat vluchtelingen kun nen worden opgevangen en vuur op den kampong kan worden gebracht. Is uit verkenningen gebleken, dat weerstand kan wor den verwacht, dan wordt het vuur geopend, alvorens de door zoeking door de steunende groep aanvangt. X. MARSCHEN. Door hun groote snelheid zijn paun. niet geschikt voor indee ling in een colonne, waartoe niet-gemotoriseerde onderdeelen behooren. Zij marcheeren afzonderlijk dan wel gezamenlijk met andere onderdeelen, welke ongeveer een zelfde marschsnelheid bezitten. Z.n. kunnen zij sprongsgewijze een troep met geringe marschsnelheid volgen. Paun. hebben een geringe „Gelandegangig'keit". Moet een marsch (gedeeltelijk) door het terrein worden uitgevoerd, dan heeft z.m. te voren een verkenning plaats en zal de uitvoering meestal alleen bij daglicht mogelijk zijn. De duisternis levert uit den aard der zaak geen onoverkomelijke moeilijkheden op voor de uitvoering van marschen langs wegen. Soms kan hierbij echter een verkenning van den toestand van wegen en bruggen niet worden gemist. De snelheid, waarmede een pau.onderdeel zich kan verplaatsen, hangt af van den toestand der wegen, het tijdstip (daglicht of 518

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 77