gegevens omtrent den vijand en eigen troepen het marschdoel en den te volgen weg bijzonderheden omtrent den marschweg samenstelling en indeeling van de colonne uur van vertrek en c.q. den voor de verplaatsing beschikbaar gestelden tijd -de tusschen voertuigen en eenheden te onderhouden afstan den gegevens omtrent de rusten te nemen veiligheidsmaatregelen [o.a. tegen verrassing, tegen luchtgevaar, tegen waarneming (gebruik van lichten bij duisternis)] gegevens omtrent de treinen hoe te handelen met defecte voertuigen maatregelen voor verband en verbinding; XI. DE LEGERING. Daar paun. gedurende een legering niet in staat zijn voor hun eigen beveiliging zorg te dragen, keeren zij na het invallen van de duisternis achter de eigen troepen terug, tenzij de steunende groep in de beveiliging kan voorzien. In de legeringsplaats wordt aan paun. v.z.v. zij niet bij het piket zijn ingedeeld bij voorkeur een terrein- deel in de nabijheid van verharde wegen aangewezen en wel op zoodanige plaats, dat geen overvallingen zijn te duchtende man schappen worden nabij de parken ondergebracht. Het automobiel park ter onmiddellijke beveiliging waarvoor parkwachten worden aangewezen moet gemakkelijk zijn te bereiken en voldoende ruimte bieden om met de voertuigen, welke geen dub bele stuurinrichting hebben, te keeren zonder het verkeer te belemmerentevens moeten de auto's gedekt zijn tegen grond en luchtwaarneming en zoodanig zijn opgesteld, dat het park snel kan worden verlaten. Dadelijk na aankomst in het legeringsgebied worden alle maat regelen getroffen om het pau.onderdeel weer gevechtsvaardig te maken eventueele herstellingen worden verricht, motorbedrijfs- stoffen en onderhoudsmiddelen worden aangevuld. Teneinde snel voor het gevecht gereed te zijn verkent de cdt. het omliggende terrein en de mogelijke afmarschwegen, welke z.n. worden verbeterd. XII. HERSTELLINGEN, AANVULLING EN EVACUATIE. Van elke rust wordt gebruik gemaakt om de voertuigen na te kijken en de noodige herstellingen te verrichten. Zijn zoodanige herstellingen noodig, welke niet door het pau.personeel kunnen worden uitgevoerd, dan moet van een gunstig oogenblik worden gebruik gemaakt om het voertuig naar achter te sleepen dan wel 520

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 79