moet personeel, dat de herstellingen kan verrichten, worden aan gevraagd. Is het naar achter vervoeren niet doenlijk, dan wordt z.m. de cdt, die het pau.onderdeel heeft uitgezonden, gewaar schuwdlaatstgenoemde zal de noodige maatregelen nemen voor het spoedig wegsleepen van het voertuig dan wel voor het zenden van personeel voor het verrichten der herstellingen. In afwachting hiervan wordt door den cdt. van het pau. onderdeel een bewaking aangewezen; deze vernietigt het voertuig door het met benzine of petroleum te overgieten en daarna in brand te steken, wanneer het anders in 's vijands handen zou vallen. De aanvulling van munitie en motorbedrijfsstoffen geschiedt uit en gevechtstrein van het peloton, welke op zijn beurt wordt aangevuld op de hoofdverstrekkingsplaats (motorbedrijfsstoffen) en de aanvulbngsplaats munitie, 'Overeenkomstig de terzake gege ven bevelen. Moeten paun. gedurende geruimen tijd op grooten afstand van de overige troepen optreden, dan kan het noodig zijn voor de aanvulling van de verschillende gebruiksvoorraden biizon- dere maatregelen te treffen. Te evacueeren personeel wordt zoodra mogelijk vervoerd naar de naastbijzijnde troepenafdeeling, waarbij zich een officier van gezondheid bevindtde cdt. van dit onderdeel treft voor de ver- ere verzorging van de geëvacueerden de noodige maatregelen Hoewel wij er van overtuigd zijn, dat vorenstaande beschou wingen met op volledigheid aanspraak kunnen maken (bijv. wordt door ons nog niet beschikt over gegevens betreffende de orga nisatie der treinen), hopen wij dat zij met de straks bij de oefeningen te verwerven ervaring, mogen bijdragen tot het ver- ïjgen van een juist uitzicht in het tactisch gebruik van het nieuwe strijdmiddel. (Slot). 521

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 80