526 lerie". Speciale typen zijn hiervoor niet noodig. Heeft men echter een rechtstreekschen aanval op de bijn. op het oog, dan moet men over zware vewn. beschikken. 11. Het zoo snel mogelijk diep doordringen in de vij. stelling. Het ver doordringen om achtereenvolgens de inf. vuurmiddelen en de art. "vuurmiddelen te vernietigen, leidt tot onnoodige, bloedige en kostbare verliezen. Het voorwaarts gaan van inf. en vewn. moet in nauwe samen werking met art. steun geschieden. Ofschoon dus een methodisch voorwaartsgaan van object tot object wordt voorgestaan, kan het gebruik van een groot aantal vewn. het tempo van den aanval versnellen, wanneer de inf. over „gelandegangige" voertuigen beschikt om snel de zware wapens en wanneer noodig kleine inf. onderdeelen te doen volgen de art. „des observatoires blindés sur chenilles" gebruikt, welke de vewn. overal kunnen volgen en daardoor de vuurleiding steeds kunnen verzekeren „des moyens puissants de transmission radio-électriques" een snelle en zekere verbinding tusschen de onderdeelen verzekeren. 12. Aantal benoodigde „chars d'accompagnements" Begeleidende vewn. treden over de geheele breedte van het aanvalsfront op met een diepte van 3 a 400 m. Een dichtheid in eerste linie van 1 vew. per 50 m frontbreedte is voldoende in tweede linie eveneens 1 vew. per 50 m of 40 vewn. per km rekenende op een reserve van a zijn per km fronbreedte 60 a 80 vewn. noodig. 13. Aantal benoodigde „chars de manoeuvre d'ensemble" Voor de „action d'ensemble" is een grootere diepte noodig. Om deze opdracht te kunnen vervullen moet men over een voldoend aantal vewn. per ha beschikken dit begrip heeft zeer veel overeenkomst met de vereischte dichtheid van het art. vuur. Het aantal vewn. hangt dus niet alleen af van de frontbreedte maar ook van de diepte van het te vermees teren object. Indien men aanneemt dat een cie. middelbare vewn. een vierkant van 6 a 800 m zijde kan neutraliseeren, krijgt men een dichtheid van 1 vew. per 3 a 4 ha. 14. Aantal zware vewn. voor bestrijding antitankwapens. S. komt door een berekening, gegrond op het aantal te verwachten anti tankwapens bij den vij., tot 1 zwaren vew. per 100 a 200 m front breedte. Hoe worden deze gebruikt Vooraan plaatsen geeft kans op voortijdig in gevecht komen hen achterhouden kan oorzaak zijn van te laat ingrijpen. Het zal aanbeveling verdienen deze vewn. op te laten treden in groepjes van 3 stuks kort achter het eerste echelon van de „chars de manoeuvre d'ensemble" en gereed om met vuur in te grijpen, wanneer vij. antitank wapens in werking komen. 15. Aantal zware vewn. voor bestrijding vij. vewn. Wanneer de verdediger over zwaardere vewn. beschikt dan de chars de manoeuvre d'ensemble van den aanvaller, moeten laatsgenoemde door zware vewn. worden beschermd. Daar reeds groepen van 3 zware vewn. zijn ingedeeld voor bescherming tegen antitankwapens, kunnen de zware vewn. voor bescherming tegen vij. vewn. in groepen in reserve worden gehouden, in de nabijheid van de voorste inf.linie. Zij worden eerst ingezet, wanneer de vij. vew.aanval zich teekent om tijdig gewaarschuwd te zijn, is een doorloopende vliegverkenning noodig.

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 85