LEGENDA. 527 16. Schematische voorstelling optreden vewn. Fig. 1 geeft een schematische voorstelling van het optreden van de vewn. voor het front van een reg. inf. De verplaatsingen geschieden uiteraard niet regelmatig in een ononderbroken beweging, doch sprongsgewijze. Na eiken sprong van de begeleidende vewn. sluit de inf. zooveel mogelijk op. Fig. 1. soo IOOO ISOO Char d'accompagnement. X Char de manoeuvre d en- soo semble. Zware vew. Antitankgeschut. woo ISOO 2000 2400 2 SOO - voor baf_ re. voorhal. 17. Gezagsverhouding. a. Chars d'accompagnement. Niettegenstaande de taak van elk onderdeel van te voren nauwkeurig is geregeld en een tijdregeling is opgemaakt, zal de cdt. gedurende het gevecht nog aanvullende regelingen moeten geven om op elk oogenblik te verzekeren de samenwerking tusschen inf. en vewn de actie der verschillende groepen vewn.; den art. steun, zoowel aan de vewn. als aan de inf. Het zal de reg. cdt. zijn, die vorenbedoelde samenwerking moet regelen hij moet de vewn. en de inf. onder zijn rechtstreeksche bevelen hebben. b. Chars de manoeuvre d'ensemble. Deze vewn. werken ten behoeve van een bepaald reg.; zij ontvangen hun opdracht van den cdt. van de groote eenheid, waarna zij voor de uitvoering daarvan tijdelijk ter beschikking van den cdt. van het betrokken reg. worden gesteld, die de opdracht nader moet preciseeren en de samenwer king met de chars d'accompagnement, de inf. en de vewn. moet regelen. c. Zware vewn. voor bestrijding vij. vewn. De zware vewn. moeten wel nauw met den reg. cdt. in het betrokken terrein samenwerken, doch zij komen niet onder zijn bevelen. In voorko mend geval moet de reg. cdt. den steun van dit strijdmiddel aanvragen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 86