528 18. Noodzakelijke verbindingen. Wil een goede gang van zaken gewaarborgd zijn, dan zijn radioverbin dingen noodig tusschen den cdt. van het aanvallende reg. en de inf. en chars d'accompagnement (d.w.z. met de bat. cdtn.); de chars de manoeuvre d'ensemble in de zóne van het reg. de art de zware vewn., welke eventueel ten behoeve van het reg. moeten kunnen optreden den cdt. van de groote eenheid de vliegtuigen, belast met het uitvoeren van verkenningen. Tactisch gebruik van de vewn. in Rusland. Volgens een artikel van Heinz Bach in de Wehrtechnische Monatschefte van Aug. 36 waarvan een uittreksel voorkomt in de Revue d'artillerie van Febr. '37 kunnen de R. de volgende tanks-formaties vormen a. detachementen tot directen steun van de infanterie b. detachementen, welke de infanterie op grooten afstand beveiligen deze vallen de vij. linie en de tankafweerwapens aan en drukken door tot de artilleriestellingen om deze te vernietigen, althans te bezetten c. snelle detachementen voor acties op groote afstandendeze zullen in samenwerking met vliegtuigen, „attaquer aux centres nerveux" van den vij. d. V. Infanterie. Mïlitar Wochenblatt nr. 32, 33, 34. Hinhaltender Widerstand und Verteidigung für begrenzte Zeit. Het vertragend gevecht zal toepassing blijven vinden voor snelle, bewe gelijke dus gemotoriseerde eenheden, voor afsluitingstroepen, en voor kleine inf. eenheden tot een bataljon op beperkte frontbreedten, ook kan deze strijd wijze de taak zijn voor vooruitgeschoven troepenvoor groote troepen- afdeelingen levert het vertragend gevecht zooveel moeilijkheden op dat S. daarvoor liever een verdediging voor een beperkten tijd in de plaats gesteld ziet. De moeilijkheden worden in het artikel opgesomd. O.i. biedt het terrein, indien dat zich voor een vertragende actie niet bepaaldelijk leent, de groot ste en niet te overwinnen bezwaren. Het zal dus in de eertste plaats van de terreinsomstandigheden afhangen of deze gevechtsmethode is toe te passen. In zijn vervolgartikel legt S. er den nadruk op, dat een verdediging voor een beperkten tijd, voor den troep geen andere strijdwijze is dan de hard nekkige verdediging. De troep zal steeds het hem aangewezen terrein tot den laatsten man en de laatste patroon verdedigen. Het verschil in de beide wijzen van verdedigingen bestaat uitsluitend voor de gevechtsleiding. Het doel is tijdwinst, gepaard gaande met het den vijand z.v.m. toebrengen van verhezen. Steunende op het groote afwerende vermogen der inf.wapenen kan men den vij .aanval tot op de korste afstanden rustig afwachten. Het terugtrekken zal in den regel slechts des nachts geschieden. Aangezien een reg.inf. bij het vertragende gevecht als regel 4 cien. in voorste lijn heeft en 5 cien. noodig heeft voor de bezetting van een opnamestehing en voor de tweede lijn van weerstand, acht S. voor de door hem aangeprezen ver dedigingswijze voldoende krachten beschikbaar te hebben. S. komt tot de volgende tactische grondslagen voor de verdediging voor een beperkten tijd.

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 87