606 Naam ordonnantie Staatsblad aar Nr. Art. Instelling van mari tieme kringen, waar binnen enkele be perkende bepalingen zullen gelden ter verzekering van de geh.houding van ver schillende verdedi gingsmaatregelen. Nadere voorzienin gen tot het bestrijden van revolutionnaire woelingen. Bepalingen op het houden van huiszoe king tot verzekering van de goede werking en eene strikte nale ving der wettelijke bepalingen op het stuk van 's Lands middelen en pachten Bepalingen tot handhaving van de verbodsbepalingen betreffende invoer, uitvoer en vervoer over zee. 1928 Waar mag worden binnengetreden Bijzonderheden en vormen in acht te nemen bij het binnentreden 262 1930 1900 1901 31 204 24 1882 1911 115 399 2. Niet voor het publiek toegankelijke gebouwen, waarin plaatsen, bedoeld onder 1, zijn gelegen. In schepen en vaartuigen, welker opvarenden ver dacht worden van het plegen of voorbereiden van handelingen in strijd met de bepalingen van deze ordonnantie. Zij hebben te allen tijde vrijen toegang tot alle plaatsen waar cedelijker- wijs vermoed kan wor den dat één der misdrijven bedoeld in W. v. S. art. 104 t/m 108, 110 of 111 bis wordt begaan. In winkels, magazijnen en dergelijke plaatsen, in vaartuigen, woningen en de onderhoorigheden daar in schepen en vaartuigen, waarvan gezagvoerders of opvarenden verdacht wor den handelingen te plegen of voor te bereiden. 2. Alleen tusschen zonsop- en zonsondergang. 1 en 2 c.q. met geweld. Mits de schepen en vaar tuigen zich bevinden bin nen de territoriale wateren van Nederlandsch Indië. Zie ook Staatsblad 1935 Nr. 497. C. q. met geweld. Tusschen zonsopgang en zondondergang. Na zonsondergang alleen bij dringende noodzaak. In Proces-Verbaal vermel den de reden, waarom de huiszoeking werd gehou den. In beslag genomen goederen en voorwerpen onverwijld aan ambtenaar O. M. opzenden. Alleen door Hoofdinspec teurs en Inspecteurs van Politie, die daartoe schrif telijk door H. G- B. zijn gemachtigd en Hoofdcom missarissen en Commissa rissen van Politie (Staats blad 1911 Nr. 315). Voor in N. I. thuis be- hoorende schepen en vaar tuigen kan dit onderzoek overal geschieden, waar zich het schip ook bevindt Voor niet in N. I. thuis- behoorende schepen en vaartuigen mag het onder zoek alleen plaats hebben op reeden, in havens, in

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 56