629 Uit het artkel halen we het volgende aan 1. Bij een inf. aanval hebben door een vuurwapen vuur en beweging niet gelijktijdig plaats, zij wisselen elkander af. Een vew. kan onder gun stige omstandigheden rijdende vuren, zoodat de eerste indruk is, dat de bij den inf. aanval geconstateerde wisselwerking niet bestaat. 2. Daar het schieten tijdens het rijden moeilijk is, zullen de vewn. om hun vuuruitwerking te verhoogen, af en toe halt moeten houden. Stilstaande is het op 600 m mogelijk van 50 schoten minstens 15 op het doel te brengen. 3. Door een onregelmatige afwisseling tusschen vuur en beweging wordt de uitwerking van niet precies in front opgestelde afweerwapenen ongun stig beïnvloed, daar zij, met een voorhoudshoek schietende, op plotseling stijlstaande vewn. misschieten het omgekeerde gebeurt wanneer de vewn. zich plotseling in beweging stellen. Wij kunnen niet geheel met S. instemmen wanneer hij schrijft„Sie (bedoelt wordt het stelling nemen in open terrein) ist tatsachlich aber nicht gefahrlicher als das Fahren über freies Gelande, denn dem Abwehrschüszen ist es gleichgültig, ob sich der Panzerkampfwagen in „Drauflosfahrt" befin- det, oder ob er halt". N.o.m. zijn stilstaande vewn. voor de afweerwapens gemakkelijker doelen, dan zich verplaatsende tanks. Het doorschrijden van de laatste 2 a 300 m. M.W. nr. 41, April 1937. Mj. a.D. M. Braun wijst er op, dat dit belangrijke vraagstuk eigenlijk alleen door de Italianen ernstig onder de oogen wordt gezien. Men heeft daar ingevoerd twee soorten moderne mijnenwerpers, 47 mm inf. geschut met gestrekte en gekromde baan, machine-pistolen, lichte, zware en zeer zware mitm., kleine en groote antitankwapens, anti- luchtdoelwapens, terwijl men thans nog vraagt naar het half-automatische geweer en den gepar.tserden „geiandegangigen" zwaren mitr. Ook de ver binding inf.-art. komt steeds ter sprakebij elke bat. in voorste lijn een ruim van draadlooze vb. middelen voorzien „art.vb. commando" midden in de voorste inf., art.vb. patn., lichtseinmiddelen, vlaggenruim gebruik van art.vb. vliegers. Men is echter nog niet tevreden. Men zoekt naar een nieuw middel en hoopt dit in den vew. te hebben gevonden. Luit. kol. Vema zegt daaromtrent in de „Rivista di fanteria" van Dec. '36 ongeveer het volgende Het oude parool „samenwerking inf.-art." moet worden vervangen door „samenwerking inf.-vewn.-art." Daar de vewn. een ander tempo hebben dan de inf., zal de beste methode zijnDe vewn. verlaten de uitgangs opstelling kort voor de inf. tot op 300 m van den vij. is gekomen zij pas- seeren de eigen inf. en slaan de vij. weerstandskernen neer. Op deze wijze nemen de tanks de taak van de art. over, wanneer deze niet meer kan steunen. S. vindt dit systeem theoretisch juist, doch vreest dat door nevel e.d. het vaststellen van het tijdstip waarop de inf. den vij. tot op 300 m is gena derd, vaak niet wel mogelijk zal zijn. Uit verschillende artikelen blijkt dat de Italianen de vewn. als „infanterie" beschouwen. Het optreden is als volgtEerst de carri di rottura (1 kanon en 2 mitm.. waarvan 1 zw. 8 t. 3 man; in gevecht 12 km/u), welke de stelling binnendringen hun doelen liggen in of kort achter de vij. hoofd- weerstandslijn. Daarna komen de carri d'assalto (5 t.klein en beweeglijk), welke de doorbraak uitvoeren in aansluiting met de actie van de carri di rottura zij passeeren dus laatstgenoemde hun doelen sluiten in de diepte aan bij die van de carri di rottura en liggen dus voor de art. stellingen. De carri d'assalto vormen de massa van de Italiaansche vewn. men kan rekenen op 1 bat. per div., in het zwaartepunt op 1 reg.

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 79