631 Algemeene, regels Niet rekenen op hulp van de te beveiligen troepen. Ruime indeeling van mitm., pioniers en pantserafweergeschut. De achteï'spits gaat gedwongen terug, stap voor stap strijdende, maar moet het zich vast bijten aan den vijand toch voorkomen. Z.m. van terreinafscheiding tot terreinafscheiding terug gaan. Veel munitie en vroegtijdige vuuropening door de mitr. is noodig. Gezamenlijk optreden van eenige lt.mitr. gpn. kan voordeelig zijn. En eigen vuurkracht achterhouden. Eischen voor een stelling zijn goede dekking voor autom. wapenen met wisselstellingen, breed front (steeds verdacht zijn op omtrekking), goede terugtochtsmogelijkheden, groot schootsveld, goede waarneming voertuigen achterwaarts opgesteld en gereed voor afmarsch. Om los te komen van den vij. kan kunstmatig verwekte nevel een krachtig hulpmiddel zijn. De beschrijving van een 5-tal oefeningen voor de achtersectie illustreert het onderwerp. Deutsche Wehr. nr. 14. „Neuzeitliche Kriege und neuzeitliche Waffen". Gnl. Mj. A. D. Hüttmann behandelt in bovengenoemd artikel den invloed, welken gas, vlgn. en tanks (gehad) hebben in den Abessijnschen oorlog en in den Spaanschen burgerkrijg, waarbij als voornaamste omstandigheid van de geringe uitwerking het gebrek aan een groot aantal van deze mid delen genoemd wordt. De dagen voor de infanterie zijn nog niet voorbij, want alleen de inf. kan den tegenstander dwingen doelen te toonen, die door de zware wapens getroffen kunnen worden. Als de inf. niet met een aanval dreigt, kan de verdediger in zijn dekking blijven, beschut tegen de werking van de zware wapens. De beteekenis der inf. kan nog toenemen, wanneer haar bewe gelijkheid door mechaniseering vergroot wordt. Militdr Wochenblatt nr. 36. „Taktik der Infanterie geschütze". Als belang rijkst tact. beginsel moet gelden, dat het inf.geschut „Begleitgeschütz" is en dus niet als art. mag worden gebruikt. Hetgeen eertijds in het D. 100.000- man-leger, wegens gebrek aan art. wel het geval was. Het inf.geschut bestrijdt afzonderlijke doelen, het neutraliseeren van terreinen behoort niet tot haar taak. Het vuur moet kunnen worden waargenomen. T.a.v. den inzetDe cdt. van de inf.geschut-cie. ontwerpt een plan, dat hij den reg.cdt. voorlegt. In beginsel sectiesgewijze inzetten. Die sie.cdt. is zelfstandig uitvoerderniet de cie.cdt. maar de sie.cdt. is de vuurleider. Eerstgenoemde verdeelt de vuuropdrachten onder zijn sie.cdtn. (ook als de sien. aan de bat.cdtn. zijn uitgegeven?) In onoverzichtelijk terrein worden de sien. stuksgewijze ingezet, anders gesloten. Een stuksgewijze inzet acht S. mogelijk, aangezien de ervaring (bij schietoefeningen) geleerd heeft, dat na 6 a 8 schoten het doel is getroffen. De cdt. der inf.gesch.cie. zorgt voorts voor de munitie-aanvulling en de verpleging en zal overigens een welkome aanvulling zijn in den reg.staf. Militdr Wochenblatt nr. 37. Der Einzelkampfer mit Gewehr im modernen Gefecht. Oberstleutn. Badinski. S. hecht terecht hooge waarde aan de schiet- opleiding, het geweer dient niet voor massavuur, maar de enkele schoten moeten een groot aantal treffers geven. Alleen een treffer is een goed- liggend schot. Het geweer is ter betrijding van kleine, enkele doelen, die niet „loonend" zijn voor lt.mitr. of mitr., daarom moet de schutter geoefend worden op het juistheidsschot tot afstanden van 500 m. De geweerdragende moet specialist zijn in het raakschieten en in het dekking nemen. Militdr Wochenblatt nr. 40. Moderne Infanterie. Ook indien mag worden aangenomen, dat de tank de inf. in staat zal stellen de laatste 300 m te overwinnen, moet men er op

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 81