637 Resultaten, behaald met een batterij van 2 stukken (7,5 cm?) Doel recht vooruit dwars Dracht 24000 yards 4—5000 5-6000 boven 6000 yards °/0 vluchten 50 71 100 °/0 treffers 7.5 13.5 10.7 vluchten 50 57 68 42 treffers 20.0 9.4 7.8 3.9 Volgens den S. van Airdefence in the combat zone (C.A.J. Jan./Feb.) behoort de ld.art. bij het veldleger niet te staan onder den L.K.Art.Cdt., doch rechstreeks onder den L.K.Cdt. terwijl de div. en hoogere staven een berichtoff. dienen te detacheeren bij den cdt. van de in hun belang optredende ld.art. Voorts behooren de cdtn. van leger en L.K. de middelen beschikbaar te stellen voor den aanleg van het ld.wg.net, hetgeen vroegtijdig dient te geschieden, daar de technische middelen voor de alarmeering eerder moeten zijn ontwikkeld dan de troepen. Mj. Hübner vermeldt in Die Flugabwehr in der Schweiz (D.L.L. Mrt.) enkele bijzonderheden over de Zwitsersche ld.art. De bestelde 100 bijn. zullen worden gegroepeerd in 8 a 10 regn. bestaande uit 1 zw.afd. van 3 bijn. en 1 a 2 lt.afdn. De bijn. zullen uit 4, z.m. uit 3 stun, bestaan; S. merkt terecht op, dat laatstbedoelde bijn. door de hooge kosten van het vuurleidingstoestel relatief duurder zijn. Voor het zw. (7,5 cm) geschut zijn vuurmonden van Vickers en van Schneider-Creuzot in beproeving het lt.gs. fabriceert Zwi. zelf (Oerlikon en Solothurn) blijkbaar is de keuze gevallen op het kaliber van 2 cm. Wij vestigen nog de aandacht op het boekje Unsere Flak Artillerie waarin Mj. Piekert een populaire uiteenzetting geeft van de taak, het optreden en de organisatie van het wapen. Tenslotte zijn volgens M.W. 32 in Zweden proeven gehouden met een chemische buis, welke tot op een schootsafstand van 8 km goed zou hebben voldaan. Vuurtactiek. Gnl. Marx doet in Feuerschütz (M.W. 30) een oplossing aan de hand voor de moeilijkheid, dat de div.art. bij de huidige frontbreedten te zwak is voor het afgeven van een aaneengesloten afsluitingsvuur. Kan men door spreiden de breedte van de per bij. onder vuur te nemen strook nog brengen op 200 m, m.h.o. op de vuurdichtheid is het beter, vast te houden aan 100 m. Wel wordt men daardoor gedwongen, enkele strooken onbevuurd te laten, doch dit is niet erg, mits men instede van enkele groote, vele kleine gaten van 100 m breedte in het vuurgordijn aanbrengt. Deze worden, ook door een tweeden aanvalsgolf, niet snel ontdekt en zelfs wanneer zulks het geval is, zal dat niet van veel invloed zijn, daar de groote moreele werking van het blijven hangen der nevenafdeelingen tengevolge heeft, dat wel niemand „rüeksichtlos" in die gaten doordringt. Hoewel deze conclusie ietwat gewaagd lijkt, zal het eenvoudiger zijn, af te rekenen met de enkelingen, die toch gebruik maken van de kleine openingen, dan met de eenheden, welke door de groote gaten doorstooten. Oefening en opleiding. La Belgique Mil. van 17 Jan. bevat een pleidooi voor het houden van de ook ten onzent beoefende meerdaagsche marschoefeningen. (V.S., La marche

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 87