640 zouden kunnen worden geconstrueerd, dat ook deze behoorlijk drijfver- mogen hebben. Verschillende routes zijn in studie. In de eerste plaats de route rechtstreeks van Engeland of het vasteland van Europa naar Canada, eventueel gedurende een bepaald gedeelte van het jaar te vervangen door een Zuidelijker route over de Azoren en Bermuda. Een aantal aanhangers heeft ook de route over Groenland en IJsland naar Baffin Land in Canada. Een voordeel van deze route is, dat de grootste afstand tusschen de tus- schenstations dan slechts 800 a 1000 km bedraagt, een bezwaar is het veel voorkomen van drijfijs hetgeen vooral moeilijkheden kan opleveren bij het gebruik van vliegbooten. Tenslotte is er dan nog de mogelijkheid om in de Oceaan op onderlinge afstanden van ongeveer 800 km „Seadromes" te stationneeren. Het voornaamste bezwaar hiervan vormen de kosten en de eigendomsquaestie. Niet veel landen zijn er nml. op gesteld een vlieg tuigbasis dicht bij hun kust te krijgen, welke in het bezit is van een even- tueelen tegenstander. Vier maatschappijen treffen thans voorbereidingen voor het instellen van een geregelde luchtverbinding over het N. gedeelte van den Atlantischen Oceaan nml. de Air Franc, Deutsche Lufthansa, Imperial Airways en de Pan American Airways. De laatste twee hebben een over eenkomst aangegaan evenals de twee eerstgenoemde maatschappijen, die reeds veel ervaring hebben opgedaan bij de geregelde luchtverbindingen, welke zij reeds jaren onderhouden tusschen Europa en Z. Amerika. Kort geleden is er een overeenkomst tot stand gekomen tusschen Portugal en de combinatie Imperiaal Airways/Pan American Airways waarbij de laatste voor 25 jaar het recht verkreeg de havens in Portugal en op Madeira en de Azoren te gebruiken met uitsluiting van eenige andere Engelsche of Amerikaansche Maatschappij. Er is thans reeds een Eng.vliegboot gesta- tionneerd op Bermuda, die vandaar experimenteele vluchten naar New- York zal maken. Verder heeft de regeering van IJsland een overeenkomst aangegaan met de Pan American Airways waarbij is bepaald, dat door laatstgenoemde maatschappij in 1938 een proefdienst zal worden geopend tusschen New-York—Reykjavik en Kopenhagen terwijl in 1942 een geregelde dienst zal worden ingesteld. Hiernaast zijn in staatvorm de verschillende vliegtuigen opgenomen, welke in beproeving of in aanbouw zijn voor het tot stand brengen van de verbinding tusschen Europa en N.-Amerika. Verschillende van deze toestellen hebben nog niet gevlogen zoodat de vermelde cijfers beschouwd moeten worden als schattingen. M.W. 1937 Nr. 41. Truppentransport in Flugzeuge im, Englischen Heere. Na een overzicht gegeven te hebben van het gebruik, dat de Engelschen bij verschillende gelegenheden hebben gemaakt van vlgn. voor het vervoer "van tpn. bespreekt S. het gedeelte uit het nieuwe Eng. velddienstvoorschrift waarin het vervoer van tpn. met vlgn. nader is uitgewerkt. Hierin worden behandeld het vervoer van inf. met automatische wapens, de aanvoer van munitie en verplegingsartikelen, de afvoer van gewonden enz. De groote Eng. bommenwerpers welke mede zijn ingericht voor troepenvervoer kunnen 1224 volledig bewapende en uitgeruste miln. vervoeren. Het vliegbereik ligt tusschen 300 en 800 km. De aandacht wordt er op gevestigd, dat per vlg. overgevoerde tpn. bij aankomst niet over transportmiddelen beschikken zoodat voor de beschikbaarstelling daarvan tevoren maatregelen moeten worden getroffen. Moet er rekening mede worden gehouden, dat de tpn. kort na aankomst op de plaats van bestemming in het gevecht moeten worden gebracht, dan moeten de tactische eenheden zoo min mogelijk worden ver broken. Men houdt dan dus z.m. de groepen bij elkaar. De miln. van verschillende cien. mogen nimmer in één vlg. worden ingedeeld. Het personeel van bat.staven en dergelijken moet steeds over verschillende vlgn. worden verdeeld, zoodat bij een noodlanding niet de geheele staf van den troep wordt gescheiden. Verder worden er aanwijzingen gegeven

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 90