dit,/ralJeS ook zij' dea 22en Augustus te 10.45 telegrafeerde De Mac Mahon aan den Ministerpresident „Maarschalk Bazaine heeft den 19en bericht, dat hij er nog steeds „op rekende zijn terugtocht over Montmédy uit te voeren. Derhalve „zal ik maatregelen nemen om mij naar de Aisne te begeven" En „aan Bazame meldde hij te 10.55 „Uw telegram van 19 ontvangen. Ben in Reims en begeef mij in „de richting van Montmedy. Zal overmorgen (24 SI.) aan de Aisne „zijn, waar ik naar omstandigheden zal handelen om hulp te bieden „Zend mij uw berichten." Aldus begaf maarschalk De Mac Mahon zich met zijn leger den dden Augustus op marsch in de richting van Montmédy, aan het emde van welken weg de capitulatie van Sedan wachtte Slot volgt). UIT DEN VOLKSRAAD. In het afdeelingsverslag betreffende de VUIe afd. van de begrooting voor 1938 viel ons de volgende passage op „Eenige leden brachten de luchtvaartafdeeling van het „leger gaarne hulde voor de snelle wijze, waarop, door „voortvarende personeelsopleiding en uitstekende technische „prestaties, de eerste serie Glenn Martin-bommenwerpers „bedrijfsklaar is gemaakt". In de op dit afdeelingsverslag betrekking hebbende Memorie van Antwoord werd door de Regeering ter zake medegedeeld „Gaarne wordt ingestemd met de tot uiting gekomen „waardeering voor de snelle wijze, waarop de Luchtvaart- „atdeeling de eerste serie Glenn Martin-bommenwerpers „bedrijfsklaar heeft gemaakt". Van harte wenschen wij den Inspecteur der Militaire Luchtvaart en den Commandant der Luchtvaartafdeeling geluk met dezen haar toegezwaaiden lof. Moge de mihtaire luchtvaart, het. voor onze defensie van zoo groote preventieve waarde zijnde wapen, voortgaan zich in snel tempo te ontwikkelen, opdat zij zoo spoedig mogelijk de plaats mneme waarop zij krachtens hare mogelijkheden bij de verde- hïftS g8WeSten ZOOWel Java als daarbuiten recht Red. 666

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 14