officieren 1de laatsten werden, na het bereiken van den auto weg, onder dekking van pantserauto's afgevoerd. Wij vestigen er nog in het bijzonder de aandacht op, dat ook de zwakke colonne niet is teruggekeerd dan nadat zij, al was daartoe ook de steun van de andere afdeeling noodig, haar marschdoel had bereikt, een handelwijze, welke met het oog op de houding van de bevol king ongetwijfeld juist is. Na het beschreven voorval werden onmiddellijk twee brigades gezonden als mobiele groep (striking force) benevens een derde brigade als reserve, terwijl later nog een vierde brigade volgde 2) Deze krachten dekten den wegaanleg in het roerige gebied hoewel zij herhaaldelijk op grooten afstand werden beschoten, ondervonden zij weinig weerstand zij werden gesteund door de R.A.F., welke opdracht had, samenscholingen van meer dan 10 man te bombardeeren. 3) De Tori Khel Wazirs ondrewierpen zich 685 Eind Februari werd als totaal der ten gevolge van de verschillende krijgsverrichtingen geleden verliezen opgegeven gedood 3 Br.- en 1 Ind.off., 1 Br.- en 25 Ind. minderen, benevens 7 Tochi Scouts gewond (Br. en Ind. tezamen) 127. -) In hoeverre daarbij hulpwapens en diensten waren ingedeeld, ver meldden de perstelegrammen niet wel spreken zij over een optreden van de le (Rawalpindi) divisie. Indien dit inderdaad het geval is J.U.S.I.I. April spreekt slechts over het verplaatsen van een deel dezer div. naar de omgeving van Bannoe vermoeden wij, dat de troepen in de tot die divisie behoorende garnizoenen evenals in vroegere gevallen ten deele zullen zijn vervangen door uit het achterland aangevoerde troepen. Tot genoemde div. behooren de le, 2e en 3e Inf. brigade (Abottabad, Rawalpindi en Jhelum), in totaal 3 Eur. en 8 Inh. veldbatn. voorts 1 inh.reg.cav., 1 brig.bg- en 1 brig.vd.art. (2 vd., 2 hw.bijn.), 2 veldcien genie, benevens 1 cie.vb. troepen. Volledigheidshalve vermelden wij nog, dat de vaste bezetting van gere gelde troepen in Waziristan (Waziristan Force, staf te Dera Ismail Khan) behalve uit de troepen in garnizoen te D. I. Khan, Kalabagh en Manzai (totaal 1 Inh.bat.inf.) bestaat uit Razmak brigade te Razmak 1 Eur. en 5 Inf.batn., 2 sien. paun, 2 bg.-, 1 It.vd.- en V2 hw.bij., 1 cie. Sappers en Miners Bannoe brigade te Bannoe 3 Inh.batn., waarvan 1 bat. te Mir Ali, 1 sie. paun en 2 eskn.cav.; Wana brigade te Wana 3 Inh.batn., 1 sie.paun., 1 esk.cav., 1 bg.bij. en 3 cien. Sappers and Miners. Te Miransjah bevindt zich een det. van de R.A.F. Aan ongeregelde troepen wordt beschikt over de Tochi Scouts op de verbinding BannoeDatta Khel en de South Waziristan Scouts langs den weg ManzaiSarwekaiWana. 3) Het valt op, dat de Afridis zich in dezelfde maand, November, roerden en wel door het opwerpen van versterkingen te Sjagai, welke plaats 12 km ten N. van Djamroed is gelegen. Hoewel dit geen directe bedreiging van den Khaiberpas kon worden geacht, daar de bezetting slechts gering was, betee- kende dit niettemin een schending van een na de Tairah Campaign gesloten overeenkomst zoo had é.e.a. een minder gewenschte uitwerking op de Afridis in Tairah. Tot eind Februari zijn de gebruikelijke uitkeeringen aan den betrokken stam ingehouden terwijl tevens een blokkade werd uitge voerd. Daarop is de beweging zonder incidenten verloopen, zulks in tegen stelling met de aanvankelijke verwachtingen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 33