690 13. Onder de hulptroepen het korps Khaiber Rifles. 14. Bezetting Samanarung en oprichting posten aldaar. 15. Aan hulptroepen 3 batn. en V2 bij. Kasjmir I.S.T., benevens 100 man plaatselijke hulpkrachten. In dezelfde periode bezetting van Wana, Miransjah, Idak, Saidsji, Paratsjinar (Z.O. van Peiwarpas), Malakand en Tsjitral. 16. Bovendien het garn. Wana 1 Inh.bat., esk.cav., 1 bij. 17. Aan hulptroepen 3 batn. en 1 bij. Kasjmir I.S.T. benevens 100 man plaatselijke hulpkrachten en 200 in militair verband opgenomen arbeiders van een aannemer, die bezig was met wegaanleg in de Hunzavallei. Bezetting van Tsjitral en het 30 km zuidelijk gelegen Kila Drosj. 18. Deze troepen niet beschikbaar voor Tairah Campaign. Bezetting van Jandola, Sarwekai en Datta Khel. 19. Nam, na aftrek van de troepen ad 1898, deel aan Tairah Campaign. 20. Namen deel aan Tairah Campaign. 21. Onder de op blz. 578 opgegeven sterkte bevonden zich aan niet in deze bijlage medegerekende I.S.T. 3 batn.inf., 1 reg.cav., 1 bij. en 2 cien.pi. 22. Aan hulptroepen de korpsen North- en South Waziristan Militia. De succesvolle actie volgde op een blokkade van 12 maanden, welke geener lei effect sorteerde. 23. Aan hulptroepen de korpsen North Waziristan- en Koeram Militia. 24. Blokkade. 25. Beginnende met deze expeditie werden mede vlgn. en paun. ingezet omtrent de aantallen daarvan ontbreken nauwkeurige gegevens. Totale sterkte van de troepen in 19192045.000 strijders benevens 35.000 niet-strijders. 26. De sterkte van de genietroepen is in de beschikbare bronnen niet aan gegeven, doch moet, gelet op de lengte van de aangelegde wegen alsmede de aantallen gebouwde bruggen en posten, vrij groot zijn geweest. BOEKBESPREKING. De eerste luit. der Inf. der Koninklijke Landmacht I. L. Uyterschout heeft in een 24 blz. tellend boekje het ceremonieel van de plechtige beëediging van Z. D. H. Prins Bernhard van Lippe Biesterfeld als officier van de Koninklijke Nederlandsche Weermacht beschreven. Op deze wijze zijn in het kort samengevat de benoemingsbesluiten, de wijze waarop de groote garnizoens-parade werd gehouden op 23 December 1936, het verloop daarvan en de daaraan deelnemende troepen. De krachtige en toch gevoel volle woorden door den Commandant van het Veldlegger tot den nieuw benoemden officier gesproken, zullen niet hebben nagelaten, een diepen indruk op de aanwezigen te maken. Een tiental foto's geeft een beeld van de voornaamste momenten der plechtigheid. Aan het slot is nog opgenomen het militair eerbetoon van de Koninklijke Weermacht bij het Vorstelijk Huwelijk op 7 Januari 1937. Het boekwerkje zal zeer zeker medewerken tot het levendig houden van de herinnering aan een der belangrijkste gebeurtenissen van de Koninklijke Weermacht. d. V.

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 38