Onder meer werden drie typen radiotoestellen tegenover elkander uitgeprobeerd, waarbij bleek, dat met het Nederlandsche N.S.F. toestel de beste resultaten werden verkregen (boven Makassar en boven Koepang nog verbinding met Andir). In enkele maanden tijd zijn derhalve enorme afstanden afgelegd, waarbij de vliegtuigen en motoren intensief werden beproefd. Beide hebben bewezen in alle opzichten uitmuntend te voldoen. De vliegtuigen moesten op de verschillende landingsterreinen in de open lucht worden opgesteld en bleken, dank zij de metaal constructie, tegen de verschillende weersinvloeden uitstekend bestand. Indien wij de afgelegde afstanden overbrengen naar de kaart van Europa, zooals op bijgaande afbeelding is geschied, dan zien wij, dat de vlucht naar Tarakan en terug overeenkomt met Amsterdam—Leningrad v.v. (6 maal), Bandoeng, Rambang, Makassar, Koepang en terug is gelijk aan AmsterdamMoskou v.v. (6 maal), BandoengKoetaradja beteekent, dat IJsland zou zijn bereikt. Einde Juli was in totaal gedurende 940 uren gevlo gen, in welken vliegtijd een complete afdeeling van 9 Glenn-Martins een vlucht naar Nederland en terug had kunnen uitvoeren. Naast de genoemde afstandsvluchten werden uitgebreide proe ven in het bommenwerpen gehouden op stilstaande en op bewe gende doelen (schijven, welke door een motorboot worden voort gesleept). Het voordeel van het tweemotorige vliegtuig kwam hierbij sterk naar voren. Het ligt in de bedoeling in de maand 724 (Vergunning tot publicatie verleend). Glenn-Martins op weg naar de buitengewesten"

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 76