725 Augustus de Glenn-Martins te laten deelnemen aan de jaarlijk- sche schiet- en bommenwerpoefeningen te Salatri. Reeds zijn met succes nachtvluchten volbracht, waarbij enkele landingen uitsluitend met de grensverlichting van het vliegter rein en de in de vleugels gemonteerde landingslichten werden uitgevoerd. Of het mogelijk zal blijken met deze hulpmiddelen voor nachtlandingen als regel te volstaan, zal op den duur moeten blijken. De tactische voordeelen van dit type vliegtuig zijn o.m. de groote bommenlast en het groote vliegbereik (met bommenlast bijna 2000 km; met extra brandstoftank 3000 km). De op Java gestationneerde vliegtuigaf deeling en kunnen derhalve in één dag de uithoeken van den Archipel hereiken. Van Bandoeng" uit kun nen de Glenn-Martins binnen 6 uren in Medan of Tarakan zijn. Koepang vereischt een vliegtijd van nog geen 7 uren, Ambon 8Vz uur, enz. Uit een en ander moge den lezer duidelijk zijn, dat de L.A. een voor de defensie van onzen Archipel bij uitstek geschikt vliegtuigtype rijker is geworden. Een voldoende aantal van deze machtige bommenwerpers be- teekent een aanzienlijke versterking van onze weermacht in deze gewesten. ORGAAN N. I. O. V. Na een portret van Z. K. H. Prins Bernhard en een gelukwensch van de redactie ter eere van den verjaardag van den Prins, is het eerste artikel van het Juni-nummer een voortzetting door v. R. van het artikel „Nieuwe politieke oriëntatie", waarin de gevolgen van een strijd in Europa tusschen fascisme en bolsjewisme, voor Oost-Azië onder de loupe worden genomen. Kol. b.d. J. A. C. Bannink behandelt in „Grepen uit den Atjeh-oorlog" den invloed van de politiek op de eerste Atjeh-expeditie. „V" geeft aan het M.W. ontleende gegevens betreffende den vooruitgang der militaire techniek. Behandeld wordenveldgeschutmotoriseering maskeeringinf. mortier mondingsvuur „vuurregen" (een mengsel van fosfor, zwafelkoolstof en benzine, vermoedelijk uit laag vliegende vlieg tuigen te sproeien) zelfwerkende brandbluschtoestellen voor vliegtuigen en motoren aangedreven door lichtstralen. Een oproep voor het „Ds. Thenu Huidefonds". Na het verslag van de 22ste jaarvergadering, gehouden te Bandoeng op 27 en 28 Mei 1937, volgen de rubrieken „Mededeelingen van het Hoofd bestuur", „Van de afdeelingen", „Veranderingen" en „Uit pers en perio diek". d. V.

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 77