728 Blijven de vakken bezet tot V2 uur na het passeeren van den laatsten man, dan duurt de bezetting der 3 vakken resp. tot U 16, U -f 16y2 en U 17. Voor de uitvoering geeft de afd.cdt. aan eiken cie.cdt. een opdracht. De le en 2e cie., elk min 1 sie., gaan van I uit rechtstreeks naar hun vak de derde cie. marcheert als reserve in de hand van den div.cdt. tot U 7 tusschen voorhoede en hoofdmacht. De nog niet ingedeelde sien. van de le en 2e cie. vormen een reserve in de hand van den afd.cdt. De cie.cdt. zet zijn cie. in overeenkomstig de terreinomstandigheden. De plaats van den afd.cdt. is daar, waar het meeste gevaar dreigt, waar dus de grootste kans bestaat dat zijn reserve moet worden ingezet. Een voortdurende radio verbinding met de drie cien., de vk.afd. op de flank en den div.cdt. moet gewaarborgd zijn. Zooals gezegd, geschiedt de beveiliging in front door de cie.pag. van het voorhoedereg. in samenwerking met de afweerlinie op de flank uitgezet door de afd.pag. Twee sien. van de cie. dienen tot onmiddellijke beveiliging van de marschcolonne de beide andere sien. voor de beveiliging in front. Bij aankomst in II worden door deze cie. ook maatregelen genomen voor de bescherming van dit legeringsgebied. Fransche pantserverbanden. Gnl. Eimannsberger bespreekt in M.W. 1937 nr. 45 het nieuwe Fr. voor schrift (1936) betreffende het gebruik van pantsereenheden. Genoemd voor schrift is gebaseerd op dezelfde beginselen als dat van 1921 herziening was echter noodig in vei-band met de sedert 1921 plaats gehad hebbende voortschrijding der techniek, niet alleen t.o.v. tanks en paun., doch ook m.b.t. vliegtuigen en automobielen voor troepenvervoer. Zeer duidelijk komt in het nieuwe voorschrift het gevaar tot uiting, dat de pantserkrachten van de zijde van het pantser afweergeschut (pag.) bedreigt. Dit gevaar acht men evengroot als het gevaar van mitrn. voor den infanterist. De inzet van vewn. zal dientengevolge slechts dan gerechtvaardigd zijn, wanneer krachtige art. steun verzekerd is „Panzervorstösze" tot diep in het vij. front zijn slechts mogelijk wanneer het pag. tevoren tot zwijgen is gebrachtdit zal dus meestal eerst mogelijk zijn, nadat de vij. stelling is doorbroken. De verdere bespreking heeft plaats aan de hand van een tweetal artikelen van den Fr. kolonel Mainié. Daar deze artikelen reeds in I.M.T. nr. 5 en 6, resp. op blz. 422 en blz. 524 zijn besproken, zal hierop niet verder worden ingegaan. De verbinding infanterie-vewn. Kap. G. Ferré geeft in de Revue d'injanterie van Mei 1937 zijn inzichten weer over de wijze, waarop de verbinding tusschen de inf. en de met haar samenwerkende vewn. moet worden tot stand gebracht. S's inzich ten volgen hierna. 1. Bat.-, cie.- en sie.cdtn. der vewn. beschikken over radioverbindingen vóór het verlaten der uitgangsopstelling worden de golflengten voor de verschillende netten en de oproepseinen bekend gemaakt. 2. Een der voornaamste taken van den vew.cie.cdt. zal zijn, steeds in verbinding te blijven met de sie.cdtn. en met de cie.cdtn. van neven-cien. van het le echelon. Na het verlaten der uitgangsopstelling „le capitaine dirige l'engagement de sa compagnie", d.w.z. hij volgt de bewegingen der sien., grijpt in waar zulks noodig is, en leidt zijn reserve. 3.. De vewn. zullen niet in staat zijn, alle weerstanden op te ruimen. Het kan dus voorkomen, dat achter de vewn. een weerstand intact is gebleven, welke de volgende infanterie belet om voorwaarts te gaan. 4. .Merkt de vew.cie.cdt. dat de inf. niet volgt, dan wel krijgt hij hier van een radiobericht van een zijner sie.cdtn., zonder dat hem bekend is

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 80