732 werd uitgebuit. De oorzaak hiervan was de slechte voeding en het gebrek aan versnaperingen (vooral rookgerei), men hoopte zijn schade bij den vijand te kunnen inhalen. S. raadt daarom aan den aanvallenden troep te voren goed te voeden en volledig met levensmiddelen uit te rusten (altijd met gevulden eetketel), bovendien moeten de troepen in voorste lijn een toeslag aan versnaperingen ontvangen. Dit middel lijkt ons wel aanbevelens waardig en beter uitvoerbaar dan wat S. eveneens voorstaat bij alle voorste inf.cien. politietroepen in te deelen, die in het bijzonder tot taak hebben de vijandelijke voorraden na de verovering te bewaken. „Aus der milit'drischen Fachpresse". In deze rubriek wordt een artikel uit een Poolsch tijdschrift (Przeglad Piechoty), handelende over de richting van de toekomstige ontwikkeling der infanterie, besproken, Vrijwel alle legers hebben eenzelfde organisatie van het bat.inf. 3 inf.cien. en 1 mitr.cie. Daar waar nog geen inf. mortieren zijn ingevoerd, wordt dit ernstig over wogen. Bij de organisatie van het reg. zijn meer verschillen waar te nemen. Zoo heeft het Fr.reg. geen inf.geschut, Rusland en Duitschland wel. De pi.cien., welke na den oorlog bij alle legers per reg. inf. waren ingedeeld, zijn over het algemeen tot sien. teruggebracht. Het is de vraag of men daarmede op den goeden weg is, m.h.o. op de uitbreiding van de pi. taak voor den tankafweer. Gasafweertroepen zijn in alle legers aanwezig, per reg. inf. een sie. en per bat. een groep. De pantserafweer is overal nog in ontwikkeling, over het algemeen verlangt men 6 a 9 stun, per reg. De uitrusting met antipantsermitr. bij het bat. is nog nergens boven het stadium van proefneming uitniettemin is de invoering daarvan te verwachten. Revue d'artïllerie nr. 4. In de rubriek „Renseignements divers", wordt de samenstelling van het Japansche leger vermeld, waaraan we het volgende ontleenen. De divisie heeft 2 brigades van 2 regn.inf., 1 reg.cav., 1 reg.art., 1 det.vew., 1 bat.genie, 1 telegrafie., 1 autocie. In de divisie zijn 462 lt.mitr. en 153 mitr., ieder bat. is uitgerust met kanonnen van 37 mm. Het reg. divisie-art. telt 3 groepen, te zamen 36 stun, van 73 mm en 12 vd.hw. Totaal zijn er in het Jap.leger 700 vew, ongeveer 300 pantser auto's en 250 a 300 „motorcyclettes blindées" bewapend met mitrailleurs van 13 mm. In dezelfde rubriek wordt het Oostenrijksche inf.kanon van 4,7 cm M.35 beschreven. Gewicht ruim 300 kg; dracht 9 km; V0 630 m/s. Ieder bat. heeft 2 kanonnen, bovendien per divisie een groep van 6 stun. Per kanon zijn 8 man ingedeeld en per 2 stun, bovendien nog een groep van ver moedelijk ook 8 man. La Revue d'Infanterie. Mei nr. ,,Le combat offensif des 200 derniers metres" door Gnl. Fabre. S. neemt stelling tegen de gedachte, dat de inf. zonder den steun van vew. de laatste 200 m niet zou kunnen doorschrijden. Deze phase noemt S. den eigenlijk strijd der infanterie, welke in wezen voor de inf. niet verschilt, ook al zijn vewn. ter beschikking. Talrijk zijn bovendien de gevallen, waarin niet op de hulp van vewn. mag worden gerekend, ook al zou het beschikbare aantal een indeeling daarvan toelaten. Allereerst in de ter reinen, welke het optreden van vew. niet goed mogelijk maken en voorts bij het tot stand komen van de gevechtsaanraking, den aanval op voor postenopstellingen, aanvallen op steunpunten, welke voor vewn. ondoor dringbaar zijn, ontmoetingsgevechten, nachtelijke ondernemingen e.d.

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 84