735 regens in deze dagen, maakten het zijterrein anders dan voor inf. onbe gaanbaar. De vrachtauto's bleven op de wegen, waarvan de regeeringsvlgn. een dankbaar gebruik maakten. Wegens gebrek aan behoorlijke landings terreinen kon de nationalistische luchtmacht, in tegenstelling met die van de regeering, weinig invloed op het gevecht uitoefenen. De bij de regeeringstroepen ingedeelde Russische vechtwagens van 6 ton (3 man, een kanon van 4,7 cm en een zw.mitr. of twee zw.mitr.) hadden minder last van den drassigen bodem dan de lt. vewn. aan nationalistische zijde vooral 5 aanvallen van 28 bommenwerpers van regeeringszijde hadden een groot succes. In het bergachtige dekking biedende terrein hadden de luchtaanvallen minder uitwerking. De vechtwagens toonden in staat te zijn de inf. door de „blauwe zone" heen te helpen, maar bleken ongeschikt een verkregen succes zelfstandig uit te buiten (in deze gevechten was echter geen sprake van massawerking). Duitdelijk is gebleken, dat de infanterie het eenige wapen blijft, dat onder alle omstandigheden kan strijden. De lijn, waarin de inf. zich na afloop van het gevecht bevindt, is maatstaf voor den uitslag van den strijd. Deutsche Wehr. Heft 21. Der Truppendienst. „Die neue Richtlinien für Verwendung und Einsatz von Infanterie— geschützen". door H.W. Algemeene grondbeginselen voor het gebruik van het inf. geschut (mrtn.) zijn (vgl. M.W. nr. 38 „Taktik der Infanteriegeschütze"., I.M.T. blz. 631) r Doelen in de vij.inf. te bestrijden, welke door mitr. of granaatwerpers niet voldoende worden bestreden en welke door de art. t.g.v. de groote spreiding; niet onder vuur kunnen worden genomen. Vewn. worden door de mrtn. slechts in nood indien zij tot in de vuurstelling zijn doorgedrongen en dan op de kortste afstanden met directe richting onder vuur genomen. Gedekte stellingen zijn regel, open stellingen alleen indien de soepelheid en de snelheid van het vuur (bewegelijke of snel op elkaar volgende doelen) zulks eischen. Slechts bij waargenomen vuur kan op resultaat worden gerekend. Waarneming zoo ver mogelijk naar voren, vuurstelling zoo dicht mogelijk bij de waarneming en nabij den cdt. van de eenheid, welke gesteund moet worden. Vuureenheid normaal de sie., slechts incidenteel, indien de bedektheid van het terrein het eischt, stuksgewijze inzet. (Alleen de sie. is volledig met de noodige middelen uitgerust). Bij het vertragend gevecht zal stuksgewijze indeeling bij de inf.cien. echter meermalen noodig zijn. Bij duisternis en nevel in de verdediging slechts voorbereide en vast gelegde vuren afgeven bij den aanval volgen in deze omstandigheden de mrtn. de voorste inf. eenheden stuksgewijze, openen het vuur eerst op de kleinste afstanden, zulks geldt ook bij het optreden in bosschen en bewoonde oorden (groote kpg.complexen) Tk. Artillerie. Organisatie en bewapening. R. d'Art. April bevat een bespreking van een in het Roem. Revista Ar tillerie verschenen artikel, waarin de S. de nabijvdd. van de bij. onder de loupe neemt. Hij acht het bij de huidige organisatie niet mogelijk, te vol doen aan de tegenstrijdige eischen, welke aan een stl. worden gesteld door gas-, lucht- en pau.afweer en het afslaan van doorgedrongen inf. Daar

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 87