742 bediening hebben en bijv. in den vleugel gemonteerd kunnen worden. De eerstgenoemde wapens kunnen zoowel schot voor schot als automatisch worden afgevuurd terwijl de „FF" kanonnetjes alleen automatisch vuur kunnen afgeven. Bij de A kanonnetjes behooren lichte houders met 15 of 30 patronen, welke door den schutter verwisseld kunnen worden, hetgeen bij de FF wapens niet mogelijk is zoodat daar houders met 45100 patronen worden gebruikt. Dr. Server bepleit het aanbrengen van een viertal van deze kanonnetjes in de bommenwerpers en wel twee in den neus voor vu. vooruit en twee in de staart voor vu. in achterwaartsche richting. In zijwaartsche ri. wordt gevuurd door mitrn. Met één en ander is echter een gewicht van 335 kg gemoeid (4 kannonetjes met in totaal 420 schoten) hetgeen ten koste gaat van den bommenlast. Neuslandingswielen. (J.R.U.S.l. Mei 1937). In Am. werden proeven genomen met een Douglas Amphibie toestel, dat voorzien was van een neuslandings- wiel. Volgens de vliegers voldeed dit goed. Ook de nieuwe Douglas DC-4 zou met een dergelijk neuslandingswiel worden uitgerust (Les Ailes van 20-5-37) t). De voordeelen van een dergelijke landingswiel boven een staart- wiel zijn le. geen kans meer op over den kop slaan na de landing 2e. geen opspringen van het toestel na de landing 3e. het toestel is zoodra het op den grond komt stabiel en heeft dan geen neiging tot slingeren waardoor 4e. landing met zijwind geen gevaar meer oplevert aangezien het neus- wiel zoodra het den grond raakt het toestel in de windrichting stelt 5e. betere remming als gevolg van een grootere wrijvingcoëfficient tus- schen wiel en grond dus kortere uitloop 6e. geringere startlengte daar het toestel zich practisch onmiddellijk in den vliegstand bevindt 7e. blindlanden is belangrijk eenvoudiger daar met grootere daalsnelheid geland kan worden en een minder hevige landingsschok wordt onder vonden. Het wiel van de Douglas DC-4 zou zijn geconstrueerd op een daal snelheid van 30 m/sec. bij een voorwaartsche snelheid van 137 km/u. 8e. bij een militair toestel wordt het onderbrengen van de bommen ver gemakkelijkt. Nieuwe Amerikaansche luchibases. (J.R.U.S.l. Mei 1937). Bij Fairbanks in Alaska heeft de Am.regeering 388,5 ha grond gekocht voor het inrichten van een groote luchtbasis met ondergrondsche inrichtingen en bomvrije hangars voor 1000 vlgn. Verder zal een luchtbasis worden ingericht bij Takoma (staat Washington), welke de grootste van het Am.leger zal worden. De inrichting zal 5.000.000 kosten terwijl er 200 officieren en 1100 man zullen worden ondergebracht. Reeds zijn 650.000 gevoteerd voor het verrichten van voorbereidende werkzaamheden. Ook op de Hawaii eilanden zijn werkzaamheden aange vangen voor het inrichten van een luchtbasis. Volgens een artikel (More American Air Bases) in Asia door John Williams, zullen de Am.eilandjes Howland en Johnston (zie Pacific kaart I.K.V.) worden ingericht tot operatiebases zoowel geschikt voor land- als water - vlgn. Omtrent het zeer kleine eilandje Howland (ongeveer 2 km lang en 1 km breed) zegt de S „Althoug it could never be used bij airboats, owing to the swift currents and seas which beat upon the surrounding coral reefs, it is useful for land planes". 0 Volgens persberichten hebben de K.L.M. en de K.N.I.L.M. met het oog hierop elk een Stearman Hammond vlg. gekocht, dat een dergelijk lan dingswiel bezit, teneinde het personeel reeds te kunnen opleiden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 94